сите категории

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN

Ти си тука : Дома>Производи>Машина за сечење хартија

Контактирајте нѐ

Мобилен: 86 18858786298

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

WhatsApp:86 18858786298

Додадете: Парк на индустријата за машини Wanquan B17-8, град Wanquan, округ Пингјанг, град Венжу, провинција hejеџијанг

Машина за премотување џамбо ролна за тесни ролни од серијата BINBAO SLA

Голема брзина, стабилно трчање, автоматска контрола на напнатоста, интелигентен систем за контрола на PLC, лесно ракување, CE сертификат од SGS
Машината за премотување за сечење од серијата SLA е идејна опрема за сечење хартиена џамбо ролна во мали ролни со различна ширина за да се достигнат ролните што ги потхрануваат барањата на машината за производство. Не само што може да сече општа ролна хартија, туку и да работи на ламинирани и обложени хартиени ролни материјал за печатење и производство на производи за пакување.

  • Опис
  • Параметар
  • Применливо
  • Туристичка фабрика за клиенти
  • Најчесто поставувани прашања

Голема брзина, стабилно трчање, автоматска контрола на напнатоста, интелигентен систем за контрола на PLC, лесно ракување, CE сертификат од SGS
Машината за премотување за сечење од серијата SLA е идејна опрема за сечење хартиена џамбо ролна во мали ролни со различна ширина за да се достигнат ролните што ги потхрануваат барањата на машината за производство. Не само што може да сече општа ролна хартија, туку и да работи на ламинирани и обложени хартиени ролни материјал за печатење и производство на производи за пакување.


插图 -1 副本插图 -2 副本
Сименс PCL контролен систем:Интелигентниот и автоматскиот систем за контрола на високо ниво ја прави машината лесно да работи и да работи стабилно. Автоматската контрола на напнатоста и функцијата за автоматско запирање го подобруваат капацитетот на продуктивноста на машината. Лесно се ракува со екранот на допир HMI.
Електричен контролен кабинет: Електричните контролни компоненти се избрани од познати брендови. Распоредот на контролното коло е едноставен и јасен, што е погодно за одржување и прилагодување.
插图 -3 副本插图 -4 副本
Три серво мотори: Серво моторите ги придвижуваат вратилата за намотување и сите погонски ролери, со силна моќност и брзо сечење ролни хартија од 20-400 gsm. Серво моторот се контролира со фреквентен конвертор за да се обезбеди стабилна брзинаSKD-11 ножеви за сечење: SKD-11 е челик за алат направен од високо јаглерод и висока легура на хром. По гаснење на висока температура и фино мелење, овој челик има острина, силна цврстина и отпорност на замор на високи температури. Ножевите за сечење со тркалезни сечила направени од овој челик се многу остри, издржливи, стабилни по големина и висока прецизност на сечењето.
插图 -5 副本Сензор за веб -водич 副本
Површина за сечење:Бидејќи шахтите за премотување даваат стабилна напнатост, така што по пресекувањето и премотувањето на ролните, површината е многу рамна и мазна, овие завршни ролни се цврсти и тврди. Прецизноста на сечењето може да достигне ± 0.2 mm
Контрола на веб-работ: Машината усвои систем за контрола на веб-работ на хартијата со висока прецизност, кој може автоматски да го открие рабовите на веб-страницата на хартијата и да ја прилагоди позицијата на корекција. Сензорите на детекторот се опционални, не само што го откриваат веб-работ, исто така може да ја детектираат линијата за печатење во мрежата за хартија.

Зошто да изберете Binbao Machine SLA машина за премотување хартиени џамбо ролни за премотување?


Машината Binbao е професионален производител на машина за премотување хартија за сечење хартија, машина за сечење ролна хартија до листови. Ние се фокусираме само на производство на овие две машини со различни функции за различно конвертирање на материјали. Имаме повеќе богато искуство во конвертирање на различен материјал и ви нудиме најдобро решение. Сите продажни и технички инженери во машината Бинбао се дипломирани на познатиот универзитет во Кина. Професионалното техничко знаење и англиските комуникациски вештини гарантираат дека можеме да обезбедиме најдобар консултант и услуга по продажбата. Ако ви треба посебна функција за обработка во машината за сечење, нашите инженерски тимови можат да обезбедат поддршка за да ја приспособат машината за вас според вашите реални барања за производство.

插图 -1插图 -2
 SLA-1800 машина за премотување на превртување во ИндијаМашина за премотување SLA-1600 во Русија

 Binbao SLA-1600 Model Machine во Чиле клиентска локација


Што е машина за премотување хартија за сечење хартија? Каква корист можете да добиете од машината?


Машината за сечење е опрема за пред печат и постпресирање која сече голема ролна хартија, филм, неткаен материјал, алуминиумска фолија, мика лента и други тенки материјали во мали ролни со различна ширина. Често се користи во индустријата за производство на хартија и во фабриките за производство на производи за пакување хартија. За компаниите за преработка и конвертирање на ролни хартија, нашата машина за сечење хартија со голема брзина и повеќе функции може да им помогне драматично да го зголемат капацитетот за производство и ефикасно. Моделот на машината за сечење хартија може да направи ролни хартија од 20-500 gsm и мали ролни со ширина од минимум 30 mm. Само еден комплет машина може да ги покрие сите ваши ролни за хартија, со кои се бара преобразување. Тоа не само што ви помага да ги заштедите трошоците за конвертирање, туку исто така можете пофлексибилно да ги прилагодите вашите хартиени ролни во вашиот магацин.插图 -11

插图 -10
插图 -12


За каков вид на сечење и премотување хартија може да се користи оваа машина?


Машината за модел SLA е широко користена во индустријата за конвертирање на ролни хартија, обложување на ролни хартија, ламиниране и така преработувачка индустрија, индустрија за производи за печатење хартија. Дополнително, може да сече тесни ролни со прилагодена ширина во контејнер за хартија, хартиени чаши, хартиени кеси, хартиено јадро, фабрики за формирање хартиена цевка.


Каква структура има SLA моделот на машината за премотување хартија за сечење хартија?


Машината за модел SLA има два дела, единица за одмотување џамбо ролна и единица за сечење и премотување хартија. Има коридор дизајниран во средината на двата дела што го прави операторот полесно да ги приспособи ножевите за сечење и хартиената мрежа во машината. Единицата за одмотување вклучува држач за одмотување и систем за корекција на веб-работ. Сите ролери и шахти обложени со гума во единицата за сечење и намотување се управувани од три мотори. Покрај механичката структура, машината има и голем број електрични и пневматски структури. Структурата е стабилна и разумна за претворање на материјалот за ролна џамбо во тесна ширина ролни.

插图 -9


Кои се предностите на машината за премотување џамбо ролни од серии SLA до тесни ролни?


Новата дизајнирана машина за премотување хартија од серијата SLA може да достигне стабилно трчање со 500 метри во минута. Потребни се само 20 минути за да се заврши 10000 метри џамбо ролна со сечење и премотување назад. Поседува едноставен и лесен оперативен систем HMI, систем за контрола на тензијата за автоматско прилагодување и така натаму интелигентни функции. Подолу ќе воведеме повеќе функции и предности.

插图 -3


Кој тип ножеви за сечење SLA модел машина за премотување сечење усвои?


Постојат два вообичаени типа на ножеви за сечење на пазарот на машини за премотување сечење, нож со сечилото за бричење и нож со кружен (кружен) нож. Класифициран по структура, тој е поделен на обична механичка структура и пневматска структура. Нашата машина за модел SLA го усвои механичкиот нож со тркалезно сечило и ножот за пневматска структура. Направен е со висококвалитетен увоз на легиран челик со голема брзина.

插图 -4
插图 -5


Кои се предностите на држачите за одмотување на машината со модел SLA?


Серискиот држач за одмотување на машината за премотување сечи има интегрирана челична рамка, а основната тежина надминува 1500 кг. Како што сите знаеме, колку е потешка основата, хартиениот џамбо ролна се одмотува со постабилно и помалку флуктуации. Колку е постабилно одмотување, површината за сечење на готови ролни е порамна и попрецизно. Покрај тоа, држачот за одмотување има два силни краци контролирани од хидрауличниот цилиндар за масло. Рацете можат лесно да подигнат џамбо ролна со тежина од максимум 1600 кг и максимален дијаметар од 1500 мм. Двата силни краци се фиксираат на линеарната водилка, така што хартиената џамбо ролна може точно да се движи нагоре, надолу, лево и десно. Чашите за хартиено јадро се опционални, механички тип и тип за проширување на воздухот.

微 信 图片 _20211229131955

插图 -7
插图 -8


Како се произведува нашата машина за премотување на сечење?


По добивањето на нарачката на купувачот, нашиот оддел за дизајн ќе ги разгледа потребите на купувачот и ќе ги нацрта цртежите. Деловите за механичка структура на машината се произведени од нас самите. Со цел да се обезбеди точност на обработката на делови, купивме три ЦНЦ машински центри увезени од Германија. Електричните и пневматските додатоци се произведуваат од познати компании. Во текот на процесот на производство, нашите оддели за QA и QC строго ја проверуваат точноста и квалитетот на додатоците во согласност со стандардите на компанијата. Монтажата на машината ја вршат нашите искусни високи машински инженери.

插图 -13
插图 -14
插图 -15
插图 -16


Која е разликата помеѓу нашата постпродажна услуга и другите?


Како меѓународен производител на машини за сечење, обезбедуваме целосни комплети англиска верзија на рачна книга за машина, дијаграм на кола, дијаграм на механичка структура. Нашите инженери за услуги по продажбата, исто така, можат да зборуваат англиски и лесно да комуницираат со операторите на клиентите. Снимивме голем број видеа за работа на машината. Тие се едноставни и лесни за разбирање и можат да им помогнат на операторите на машините на клиентите брзо да се запознаат со машината и да почнат да работат. Сите машини што ги произведуваме може да се поврзат на Интернет, а нашиот технички тим може далечински да ги проверува дефектите на системот, да поставува параметри и други услуги за клиентите

Име на модел

SLA серија

Ширина на ролна (максимум)

1300-2000mm

Дијаметар на мајка ролна (максимум)

1400мм (1600мм опционално)

Капацитет на телесната тежина Mother Roll

1400 кг (2000 кг по избор)

Дијаметар за превртување на ролни (максимум)

1000mm

Ширина на ролни за намотување (мин)

30mm

Големина на јадро на хартија

3 инчи (достапно е прилагодено)

Опсег на дебелина

20-400gsm

Прецизност на сечење

± 0.2

Забрза

350м / минута

Случај-1: Чаши од хартија и садови од хартија и капаци од хартија Производство
Моделот машини за премотување на хартија за премотување широко се користат во фабриката за производители на контејнери за хартија за еднократна употреба. На хартиените чаши, чинии за хартија што формираат машина им се потребни макари за дното за да ги направат овие производи. Машината може добро да исече ролни од џамбо хартија во ролни со тесна ширина (максималниот дијаметар може да биде 1000мм). За обработка на капакот од хартија, исто така, треба да се нахрани со ролна со специфична ширина во машината за формирање.

Случај-2: Хартиени кеси Производство
Хартиените кеси нормално усвојуваат крафт -хартија или обложена маст -доказна хартија. Нашата машина за премотување на преклопување може да ги исече овие типови ролни од хартија во прилагодена ролна хартија со ширина, што ќе се внесе во хартиени кеси за формирање машина. Но, с manufacturer уште многу производители на хартиени кеси користат хартиени кеси за обликување хартија за формирање машини за некои типови хартиени кеси. Во фабриката на овие производители, машината за премотување на хартија се превртува по печатење ролни од хартија.

Случај-3: Хартија цевка и хартија може
Хартиената цевка е неопходна алатка во индустријата за производи од хартија. Машината што произведува цевка за хартија исто така треба да внесе мали ролни од хартија со различна ширина. Овие внесување мали ролни од хартија во ширина зависат од тоа колку дијаметар хартиена цевка сакате да направите. Затоа, ние мора да го исечеме џамбо ролот од хартија во мали ролни со различна ширина за да ги исполниме барањата за производство на хартиени цевки. Изработката на обработка на конзерви од хартија е слична со производството на хартиени цевки.

应用 1-1
应用 1-2

应用 1-3

应用 1-4
应用 1-5
应用 1-6
应用 2-1
应用 2-2
应用 2-3
应用 3-1
应用 3-2
应用 3-3
微 信 图片 _20230505171343
微 信 图片 _20230505171348
微 信 图片 _20230505171352


Случај-1
Машина за премотување хартија од серии BINBAO SLA што работи во нашата фабрика за ролни, произведува фабрика за купувачи на производители.
Моделната машина за превртување на хартија за премотување совршена работа за сечење и намотување џамбо ролни за печатење и пакување материјал. Нашиот клиент прави ролни од материјал за пакување за алкохолни марамчиња, шеќер за кафе, и така натаму. Тие донесоа четири комплети нашата различна модел машина за сечење за нивна обработка.案例 1-1
案例 1-2
案例 1-3
案例 1-4


Случај-2
BINBAO SLA серија за преклопување хартија за сечење хартија што работи во нашата фабрика за клиенти на производители на хартиени кеси за вентили
Кога повторно ја посетивме фабриката за клиенти, тие го купија нашиот модел на машина 4 години. Изгледа многу старо, но сепак може да работи добро во нивната производна линија. Тие произведуваат само хартиени кеси од типот вентил за пакување производи во прав, како што се шеќер во прав, брашно, цемент и така натаму. Ги посетивме за да разговараме за дополнителен план за купување машини за сечење од 3 комплети.案例 2-1
案例 2-2
案例 2-3
案例 2-4
案例 2-5
案例 2-6

Случај-3
Машина за премотување хартија од серии BINBAO SLA што работи во нашата авиокомпанија, хартиени кеси за ѓубре, производители на клиенти, фабрика за клиенти
Авиокомпаниите имаат многу високи барања за квалитетот на производот, а нашите клиенти ги имаат истите барања за нашите машини. Покрај тоа, тие исто така ја ценат нашата висококвалитетна услуга по продажбата. Бидејќи обезбедувањето стабилна работа на нивните машини им помага да го зголемат производствениот капацитет.案例 3-1
案例 3-2
案例 3-3
案例 3-4

Случај-4

Нашиот клиент од Казахстан среќно направи групна фотографија со машината за сечење хартија и машината за сечење ролна до листови кои се инсталирани и дебагирани.

илустрација

Како важна земја во Централна Азија, Казахстан брзо се развива во лесната индустрија. Особено, побарувачката за хартиена амбалажа за еднократна употреба, како што се хартиени чаши и хартиени кеси, нагло се зголеми. Нашиот клиент од Казахстан купи џамбо машина за сечење хартија со голема брзина, машина за сечење ролна во листови и целосно автоматска линија за производство на хартиени кеси овој пат. Имаат повеќе од десет години искуство во индустријата за пакување хартиени производи, а опремата овојпат ја ажурираа затоа што едвај чекаат да го зголемат производствениот капацитет. Дури и ако не можеме да одиме на локацијата за да им обезбедиме на клиентите услуги за инсталација и пуштање во работа, клиентите сепак избираат да ни веруваат и да нарачаат машина за сечење хартија и машина за сечење листови хартија за нас за три машини истовремено.

Работни видеа на моделот SCL-1400 во Казахстан, клиентска локација

SLA-1600 Модел за премотување машина за превртување во Казахстан, клиентска локација

Откако клиентот ги прими овие машини, го обезбедивме прирачникот за работа, дијаграмот за распоред на машината, дијаграмот на кола и други сродни документи за машината за сечење и машината за сечење листови. Нашиот тим за услуги по продажбата обезбедува онлајн услуги за инсталација и пуштање во работа, трпеливо одговарајќи на секое прашање од клиентите. За само една недела, машината беше инсталирана и дебагирана, а машината моментално е во нормално производство.
Ние веруваме дека нашата машина за сечење ролни хартија и машината за вкрстување на хартија во голема мера ќе ја подобрат ефикасноста на производството за клиентите. Можностите секогаш им се оставаат на оние кои се подготвени однапред да купат опрема за да го зголемат производниот капацитет и да се подготват за голема епидемија на пазарот по завршувањето на епидемијата.


Работни видеа на моделот SCL-1400 во Казахстан, клиентска локација

1. Колку минимална gsm (грама на квадратен метар) хартија може да исече вашата машина?
Одговор: Навистина е тешко да се исече и навива тенка ролна хартија во машина за премотување хартија за премотување. Нашата структура на машини совршена за работа во конвертирање на џамбо ролна со тенка хартија (минимум 18gsm хартија)
2. Ние сме производител на хартија за лагер за самолеплива хартија и хартија за завиткување храна со силикон. Материјалот е многу лизгав и тешко може да се премотува во ролни со тесна ширина. Како го решавате проблемот?
Одговор: Дадовме решенија за многу слични потрошувачи на производители на материјали. Разумната структура и контролниот систем на нашата машина може да спречи лизгање на материјалот.
3. Нашите ролни од хартија се отпечатени од флексибилната машина за печатење. Може ли веб-водичот на вашата машина да ја открие линијата со ознаки за печатење на работ и да го намали работ?
Одговор: Да, можеме да користиме сензор за тип CCD, кој има камера за откривање на линијата за печатење. Покрај тоа, нашата машина може да го намали и исфрли работ на отпадот од машината.
4. Јас сум снабдувач на материјали и опрема за печатење и пакување во Европа. Дали имате CE сертификација за моделната машина?
Одговор: Сите наши модели на машини за сечење имаат CE сертификат CE.
5. Имам некои прилагодени барања за обработка на нашите производи? Можете ли да ми помогнете?
Одговор: Имаме професионален тим за дизајнери кои даваат решенија за прилагодување на барањата. Добредојдовте да контактирате со нас и да разговараме за вашите нови идеи.

Контактирајте нѐ