сите категории

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN

Ти си тука : Дома>Производи>Машина за сечење хартија

Контактирајте нѐ

Мобилен: 86 18858786298

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

WhatsApp:86 18858786298

Додадете: Парк на индустријата за машини Wanquan B17-8, град Wanquan, округ Пингјанг, град Венжу, провинција hejеџијанг

SLD-Pro Висока прецизност Jumbo Roll Slitter машина за премотување за индустријата за етикети

Машината за премотување серии на SLD-pro беше развиена и надградена врз основа на машината за премотување на серијата SLD-модел. Има поголема стабилна брзина на трчање, повеќе систем за растоварување за заштеда на труд, поинтелигентен систем за контрола и поразумна структура за сечење самолеплива хартија за етикети, облога за ослободување, термички обложен материјал и така натаму производи. Може да ги исполни барањата за контрола на висока напнатост на нерамниот материјал за обложување, материјал за лизгање.

  • Опис
  • Параметар
  • апликација
  • Туристичка фабрика за клиенти

Употреба:
Машината за премотување SLD-pro многу добро ја сервисира индустријата за етикети и индустријата за пакување храна, како што се самолеплива хартија, полу-сјајна хартија, хартија за ослободување, филм за отпуштање и така натаму. Одличната структура и контролниот систем можат совршено да ја задоволат побарувачката за превртување на ролни материјали од индустријата за етикети.

Тема:
1. Стабилна брзина на производство од 600-800 метри во минута, значително зголемување на дневниот производствен капацитет.
2. Дијаметар на готови ролни до 1200мм, погоден за сечење и премотување на материјалот од големи ролни, со што се намалува бројот на промени на матичните ролни.
3. Крајната површина на сечењето е рамна, без годишна шема, а готовиот производ има висока вредност, што ја подобрува додадената вредност на производот.
4. Автоматско растоварување на готови производи, удобност на пакувањето, подобрување на ефикасноста на производството и заштеда на трошоци за работна сила.
5. Интелигентен систем за контрола, едноставна работа, лесен за обука на оператори.

Детали за машината за превртување на лизгачи 1Детали за машината за превртување на лизгачи 2
Единица за одмотувањеТанцувачки валјак за одржување на тензијата
Детали за машината за превртување на лизгачи 3Детали за машината за превртување на лизгачи 4
Вратило за премотување со диференцијално триењеТабела за спојување на веб
Детали за машината за превртување на лизгачи 5Детали за машината за превртување на лизгачи 6
Статички елиминаторВратило и столб за премотување
Детали за машината за превртување на лизгачи 7Машина за сечење Paepr за ослободување Binbao 5
Завршени ролни со премотувањеПневматски ножеви за сечење

Име на модел

SLD-pro

Ширина на ролна (максимум)

1300-2000mm

Дијаметар на мајка ролна (максимум)

1600mm (достапно приспособено)

Капацитет на телесната тежина Mother Roll

3000kg

Дијаметар за превртување на ролни (максимум)

1200mm

Ширина на ролни за намотување (мин)

50mm

Големина на јадро на хартија

3 инчи (достапно е прилагодено)

Палета на GSM ролни за хартија

25-300gsm

Прецизност на сечење

± 0.2mm

Брзина (стабилно трчање)

600-800 m/минута

Случај-1: Чаши од хартија и садови од хартија и капаци од хартија Производство
Моделот машини за премотување на хартија за премотување широко се користат во фабриката за производители на контејнери за хартија за еднократна употреба. На хартиените чаши, чинии за хартија што формираат машина им се потребни макари за дното за да ги направат овие производи. Машината може добро да исече ролни од џамбо хартија во ролни со тесна ширина (максималниот дијаметар може да биде 1000мм). За обработка на капакот од хартија, исто така, треба да се нахрани со ролна со специфична ширина во машината за формирање.

Случај-2: Хартиени кеси Производство
Хартиените кеси нормално усвојуваат крафт -хартија или обложена маст -доказна хартија. Нашата машина за премотување на преклопување може да ги исече овие типови ролни од хартија во прилагодена ролна хартија со ширина, што ќе се внесе во хартиени кеси за формирање машина. Но, с manufacturer уште многу производители на хартиени кеси користат хартиени кеси за обликување хартија за формирање машини за некои типови хартиени кеси. Во фабриката на овие производители, машината за премотување на хартија се превртува по печатење ролни од хартија.

Случај-3: Хартија цевка и хартија може
Хартиената цевка е неопходна алатка во индустријата за производи од хартија. Машината што произведува цевка за хартија исто така треба да внесе мали ролни од хартија со различна ширина. Овие внесување мали ролни од хартија во ширина зависат од тоа колку дијаметар хартиена цевка сакате да направите. Затоа, ние мора да го исечеме џамбо ролот од хартија во мали ролни со различна ширина за да ги исполниме барањата за производство на хартиени цевки. Изработката на обработка на конзерви од хартија е слична со производството на хартиени цевки.

应用 1-1
应用 1-2
应用 1-3
应用 1-4
应用 1-5
应用 1-6
应用 2-1
应用 2-2
应用 2-3
应用 3-1
应用 3-2
应用 3-3

Контактирајте нѐ

Жешки категории