сите категории

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN

Ти си тука : Дома>Производи>Машина за сечење хартија

Контактирајте нѐ

Мобилен: 86 18858786298

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

WhatsApp:86 18858786298

Додадете: Парк на индустријата за машини Wanquan B17-8, град Wanquan, округ Пингјанг, град Венжу, провинција hejеџијанг

SLD модел Тип на рамка Машина за сечење и премотување хартија Џамбо ролна

Машината за сечење и премотување модели од серијата SLD е нашиот водечки модел на Binbao Machinery. Тој е најавтоматизираниот, најбрзиот и најшироко користен од сите наши машини за сечење и премотување. Опремен е со 5 комплети Сименс мотори, германски систем за корекција на позиционирање на рабовите на брендот E+L, Siemens PLC и други меѓународно познати брендови на електрични системи за контрола. Стабилната брзина на трчање достигнува 500 метри во минута, што може совршено да пресече и премота хартиени џамбо ролни од 15-500 gsm во ролни со тесна ширина

  • Опис
  • Параметар
  • Применливо
  • Туристичка фабрика за клиенти

Употреба:
Моделот SLD е особено погоден за обработка на мрежи со ширина од повеќе од 2000 mm. Затоа, се користи во голем број фабрики за хартија, постројки за конвертирање хартија и даватели на услуги за сечење ролни. Дополнително, многу производители на хартиени производи, како што се хартиени кеси, хартиени чаши, хартиени цевки итн., исто така, треба да користат премотувач за премотување од типот SLD. Широко се користи во областа на печатење и пакување на производи од хартија.


Детали за:

1 SLD машина за одмотување хартија за сечење хартија

SLD машина за одмотување хартија за сечење хартија

2 SLD Машина за сечење хартија за одмотување воздух чак3 Контрола на затегнатоста за одмотување на машината за сечење со мотор
 SLD Машина за сечење хартија, воздушна чашка за одмотување
Контрола на затегнатоста за одмотување на машината за сечење со мотор

Држач за одмотување: Машината за премотување за сечење хартија од серијата SLD го усвои хидрауличниот контролен држач за одмотување, кој лесно може да собере џамбо ролни со тежина од 2000 кг и дијаметар од 1600 мм. Затегнатоста на одмотување беше контролирана од два сета мотори на Сименс заеднотаму.


6 Автоматско растоварување на готови ролни

Автоматско растоварување на готови ролни

4 Завршени ролни за премотување5 Завршена површина на ролни за премотување
 Завршени ролни за премотувањеЗавршена површина на ролни за премотување

Единица за премотувањеВратилата за премотување се вратила за надувување со воздух од типот лист. Моторите со два комплети ги придвижуваат вратилата за премотување и даваат разумна напнатост за да се добијат висококвалитетни готови ролни за премотување. Површината за сечење е мазна и без набори. Готовите ролни може автоматски да се растовараат за да се заштедат работните трудови.


9 горни ножеви за сечење вратило во машина за модел SLD

вратило на горните ножеви за сечење во машината за модел SLD

7 тркалезни ножеви за сечење8 ножеви за сечење беа направени од легиран челик со голема брзина
Кружни ножеви за сечење Ножевите за сечење беа направени од легиран челик со голема брзина

Ножеви за сечење: Дијаметарот на вратилото на ножевите за сечење е 100 mm. Доволно е цврсто да се држат ножеви и да се избегне треперење при работа на машината. Затоа, точноста на сечењето е многу висока. Едниот крај на вратилото е фиксиран, а другиот крај може да се ротира. Овој дизајн го прави многу лесно заменувањето на ножевите за сечење. Ножот за сечење е направен од легиран челик со голема брзина. Има карактеристики на висока прецизност и издржливост.


10 EPC системски контролен панел11 EPC системски сензор
EPC системски контролен панелСензор на EPC систем

EPC систем:  Системот е автоматски систем за корекција на позицијата на веб-работ. Вклучува сензор за детектор на рабови, контролна табла и мотор на возачот. Системот е направен од познатиот снабдувач на системи за контрола на веб-рабовите Erhardt+Leimer. Системот со висока чувствителност секогаш брзо автоматски ја прилагодува позицијата на веб-работ.


12 екран на допирОперативна маса за машина за сечење SLD
 Екран на допирОперативна маса за машина за сечење SLD

Оперативна табела:Машината има независна операциона маса со оперативен екран со голема големина. Конзолата интегрира различни контролни прекинувачи на машината.


14 систем за постојано затегнување со цилиндар и амортизер во машината за сечење хартија15 машина за сечење хартија систем за контрола на постојана напнатост
цилиндар на системот за постојано затегнување и амортизер во машината за сечење
машина за сечење хартија систем за контрола на постојана напнатост

Систем за постојана напнатост:Системот се состои од алуминиумски ролери и два комплети цилиндри. Еден сет цилиндри е опремен со сензори за амортизација. Воздушниот цилиндар го испушта соодветниот воздушен притисок според сигналот на амортизерот, за да се прилагоди положбата на алуминиумскиот валјак. Со таков систем, напнатоста на хартијата за време на транспортот може постојано да се одржува константна.


Зошто ви треба комплет машина за премотување хартиени џамбо ролни од серијата SLD?

Одговор: Ако сте директор и сопственик на компании за конвертирање хартија, печатница или фабрики за обработка на ролни хартија, мора да сакате да обработите повеќе џамбо ролни со голема ширина. Машината за премотување хартија од серијата SLD е идеална опрема за исполнување на барањата. Структурата на подеменот осигурува дека машината може стабилно да сече и да премотува назад хартиени џамбо ролни со ширина од повеќе од 2000 mm. Максималната широчина на машината е 3000 mm во сериската машина.

SLD-穿料图Моите хартиени џамбо ролни имаат јадро со различен внатрешен дијаметар. Може ли машината од серијата SLD да собере џамбо ролни со различен внатрешен дијаметар?

Одговор: Да, држачот за одмотување има воздушни чаши со повеќе големини за монтирање на различни јадра со внатрешен дијаметар, како што се 3 инчи, 6 инчи, 12 инчи или друга приспособена големина. Нашите машински чаши ја прифаќаат механичката структура за да ги фиксираат хартиените џамбо ролни за време на работата на машината.

插图 -1插图 -2
Хидраулични контролни вентили за воздух
3 чаши со големина во едноКои се предностите на држачот за одмотување во машината за премотување хартија за сечење хартија од серијата SLD?
Одговор: Нашиот штанд за одмотување тежи повеќе од 4 тони. Кога е наполнет со ролни за џамбо хартија и брзината ќе достигне максимум, таа сепак може да остане многу стабилна. Рацете во држачот за одмотување се контролираат со хидраулични цилиндри, кои имаат доволно моќ да подигнат ролни хартија со тежина од 3000 kg и ролни со дијаметар од 1600 mm.

插图 -3
插图 -4Дали го имате системот за автоматско нишки за хартиена мрежа како опција?
Одговор: Да, го имаме автоматскиот систем за лесно навојување на хартиена мрежа во нашата машина. Ве молиме контактирајте со нашата продажба за да добиете детали.

Како машината ја контролира напнатоста на одмотување?
Одговор: За контролата на затегнатоста на одмотување, имаме три опции, сопирачка со магнетна прав, пневматска сопирачка и серво мотори. Системот за контрола на затегнатоста на моторите е најчувствителен и најстабилен. Но, има и предности во контролирањето на напнатоста со сопирачката. Ако сакате да знаете кој тип на систем за контрола на напнатоста е подобар за вашиот материјал, ве молиме контактирајте со нашите продажни тимови.

插图 -5
моторни
插图 -6

插图 -7

сопирачка со магнетна прав
пневматска сопирачкаДали моделот на машината има валјак за банана?
Одговор: Ролерот од банана се користи за ширење на хартиена мрежа за отстранување на брчките на хартијата. Вообичаено, ние ќе ги инсталираме ролерите за клиенти кои главно конвертираат тенки хартиени ролни. Многу е важно да ги кажете вашите материјални карактеристики и барања за детали за нашата продажба.

Како да ги прилагодите ножевите за да добиете различна ширина на сечењето?

Одговор: Единицата за сечење на машината од серијата SLD вклучува горниот и долниот нож. И двајцата слободно се движат во шахтите на ножот. Не треба да ги извадите вратилата на ножевите од машината, операторите можат лесно да ги инсталираат и деинсталираат ножевите за сечење во шахтите. Бидејќи горната и долната осовина на ножот може да го отворат својот крај за да понудат празнина за инсталирање ножеви.

插图 -8

Горната осовина на ножот за сечење да се отвори и да се ротира кон надвор од машината

Име на модел

SLD серија

Ширина на ролна (максимум)

1300-3000mm

Дијаметар на мајка ролна (максимум)

1600mm (достапно приспособено)

Капацитет на телесната тежина Mother Roll

4000kg

Дијаметар за превртување на ролни (максимум)

1500mm

Ширина на ролни за намотување (мин)

30mm

Големина на јадро на хартија

3-6-12 инчи (приспособете го достапно)

Палета на GSM ролни за хартија

15-500gsm

Прецизност на сечење

± 0.2mm

Забрза

500м / минута

Вкупна моќност

Зависи од ширината на машината

Случај-1: Чаши од хартија и садови од хартија и капаци од хартија Производство
Моделот машини за премотување на хартија за премотување широко се користат во фабриката за производители на контејнери за хартија за еднократна употреба. На хартиените чаши, чинии за хартија што формираат машина им се потребни макари за дното за да ги направат овие производи. Машината може добро да исече ролни од џамбо хартија во ролни со тесна ширина (максималниот дијаметар може да биде 1000мм). За обработка на капакот од хартија, исто така, треба да се нахрани со ролна со специфична ширина во машината за формирање.

Случај-2: Хартиени кеси Производство
Хартиените кеси нормално усвојуваат крафт -хартија или обложена маст -доказна хартија. Нашата машина за премотување на преклопување може да ги исече овие типови ролни од хартија во прилагодена ролна хартија со ширина, што ќе се внесе во хартиени кеси за формирање машина. Но, с manufacturer уште многу производители на хартиени кеси користат хартиени кеси за обликување хартија за формирање машини за некои типови хартиени кеси. Во фабриката на овие производители, машината за премотување на хартија се превртува по печатење ролни од хартија.

Случај-3: Хартија цевка и хартија може
Хартиената цевка е неопходна алатка во индустријата за производи од хартија. Машината што произведува цевка за хартија исто така треба да внесе мали ролни од хартија со различна ширина. Овие внесување мали ролни од хартија во ширина зависат од тоа колку дијаметар хартиена цевка сакате да направите. Затоа, ние мора да го исечеме џамбо ролот од хартија во мали ролни со различна ширина за да ги исполниме барањата за производство на хартиени цевки. Изработката на обработка на конзерви од хартија е слична со производството на хартиени цевки.

应用 1-1
应用 1-2
应用 1-3
应用 1-4
应用 1-5
应用 1-6
应用 2-1
应用 2-2
应用 2-3
应用 3-1
应用 3-2
应用 3-3

Државна фабрика за хартија во провинцијата Шандонг, Кина купи два премотувачи SLD-2000 со голема брзина од Binbao Machinery. Тие имаат голем број линии за производство на хартија и линии за производство на облоги, главно за производство на крафт-хартија за јадење, која се користи во пакување храна кеси, кутии за пакување храна, хартиени кутии за ручек и други производи.

图-2 Машина за премотување џамбо ролна за сечење на хартија Крафт图-4 Хидраулични држачи за расклопување без хидраулични вратило
Машина за премотување на крафт хартија Џамбо ролна превртувањеХидраулично вратило - помалку одмотување држачи за машина за сечење
图-7 Завршено премотување тесни ролни图-10 Колектински кутии со раб на отпадна хартија
Завршено премотување тесни ролниКутии за собирање на рабовите на отпадна хартија


Машините за сечење и премотување ролни хартија од серијата SLD на Binbao Machinery се извезени во повеќе од десетина големи земји за преработка на производи од хартија како што се САД, Малезија, Индонезија, Пакистан, Египет, Индија и Русија.

1 машина за премотување џамбо ролна ролна крафт хартија2 ролни за сечење крафт-хартија во вратилото за премотување
Крафт хартија џамбо ролна машина за премотување
Ролни за сечење крафт-хартија во вратилото за премотување
Држач за одмотување машина за премотување 3 крафт хартијаМашина за премотување 4 крафт хартија за премотување со серво мотор
држач за одмотување машина за премотување крафт хартија
Крафт машина за премотување на машина за премотување за сечење хартија со контрола на серво мотор
Машина за сечење хартија модел SLD-2000 во Америка (1)Машина за сечење хартија модел SLD-2000 во Америка (2)
Машина за сечење хартија модел SLD-2000 во Америка (1)
Машина за сечење хартија модел SLD-2000 во Америка (2)

2bb8d8fd632b4d2edc7bb75f5ef0f29

Машина за премотување за сечење хартија за уметничка хартија

Контактирајте нѐ

Жешки категории