сите категории

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN

Ти си тука : Дома>Производи>Машина за сечење хартија

Контактирајте нѐ

Мобилен: 86 18858786298

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

WhatsApp:86 18858786298

Додадете: Парк на индустријата за машини Wanquan B17-8, град Wanquan, округ Пингјанг, град Венжу, провинција hejеџијанг

Самолеплива машина за премотување на ролни налепници за ролни

Оваа машина за премотување сечење од серијата SLC главно се користи за сечење самолеплива хартија за налепници, ламиниран материјал од композитни ролни. Ја усвојува структурата на рамката на подеменот, шахтите за премотување со триење со воздушно лизгање, три серво мотори, автоматски систем за водич на веб-работ, автоматски систем за растоварување и систем за автоматско прилагодување на ножот како опционален.

  • Опис
  • Параметар
  • апликација
  • Туристичка фабрика за клиенти
  • Најчесто поставувани прашања

Широко се користи во печатењето и пакувањето, производите од филмската индустрија за етикети. На пример, може да сече и да се премотува по печатење на вода од шише, џамбо ролна на етикетата за пијалоци во мали ролни прилагодени на ширина. Покрај тоа, може да сече и композитни материјали од хартија-пластика, хартија со силиконска обложена маснотија, хартија обложена со PE, ламинирана хартија итн. Изработка на торбичка за пакување храна, торбичка за медицински лекови, кеси од пластична фолија, етикета, етикета од хартија со налепници и така натаму.

Тема:
1. Телото на машината усвојува висококвалитетна челична плоча со дебелина од 60мм. Ова осигурува дека машината избегнува тресење кога работи со голема брзина, а со тоа ја подобрува точноста на ролните од хартија.
2. Структурата на рамката на подемен може да пренесе веб-материјал од горниот дел во машината, стап против прашина на површината на материјалот. Исто така, му дава на операторот доволно простор за спојување на хартијата и лесно приспособливи ножеви за сечење. (стандардниот модел има маса за спојување)
3. Машината има три серво мотори, кои се користат за пренос на материјали и за намотување по пресекот. (моделот со пет мотори е опција)
4.SIEMENS PLC, има интелигентен оперативен програмски систем со многу функции, автоматско броење метар, автоматско запирање како поставување на мерачи на ликвидација, стоп за појава и така натаму.
5. Автоматска контрола на напнатост. Машината може автоматски да го измери дијаметарот на матичната ролна и автоматски да ја прилагоди затегнатоста на излезот.
5. Осовините за премотување ги прифаќаат шахтите за триење на воздухот, кои можат одделно да го контролираат напнатоста во секоја ролна за сечење во шахтите.
6. Ролните за премотување се притискаат со ролери, што може подобро да ги премотаат готовите ролни. На готови ролни работ ќе повеќе рамни и уредни, повеќе тесни.
7. Системот за веб -водич автоматски го открива веб -раб и ја прилагодува положбата, што може да ја подобри точноста на сечење.
8. Ножеви за сечење: Рачно приспособете ја положбата на ножевите за сечење за да добиете ширина на сечењето. Полуавтоматскиот систем за прилагодување на ножот е опционален.

细节 Тркач за автоматско растоварување细节 Double S Traction Web материјал
 Тркач за автоматско растоварувањеВеб материјал со Double S Traction
细节 EPC сензор CCD Тип细节 Серво мотор за држач за одмотување
Тип CCD сензор EPC Серво мотор за држач за одмотување
细节 Капак на единицата за нож за сечење细节 Единица за нож за сечење
 Капак на единицата за нож за сечењеЕдиница за ножеви за сечење
细节 Табела за спојување细节 Префрлање на веб од надземни
 Табела за спојување Префрлање на веб од над глава

Име на модел

SLC-серија

Ширина на ролна (максимум)

1300-1800mm

Дијаметар на мајка ролна (максимум)

1600mm

Капацитет на телесната тежина Mother Roll

2000kg

Дијаметар за превртување на ролни (максимум)

800mm

Ширина на ролни за намотување (мин)

30mm

Големина на јадро на хартија

3 инчи (достапно е прилагодено)

Опсег на дебелина

30-400gsm

Прецизност на сечење

± 0.2mm

Забрза

400м / минута

Случај-1: Ракчиња со етикета за самолеплива хартија, ролни со етикета за налепници
Самолепливи етикети се широко користени во нашите животи, како што се етикети за црвено вино, етикети за цени во супермаркети, етикети за нега на кожа и така натаму. Ширината на самолепливата машина за обложување обично надминува 900мм. Затоа, самолепливиот производител треба да исече големи ролни во мали ролни. Бидејќи машината за сечење ширина и машината за печатење за самолепливи етикети не надминуваат 500мм. Така, хартијата се тркала до мали ролни што ја превиткуваат машината за премотување и ја користат џамбо ролната за да ги прилагодат ролните со ширина.
Случај-2: Вода за шишиња и етикета за пијалоци со ролни
Многу производи за широка потрошувачка бараат филмски етикети, како што се флаширана вода и разни пијалоци. За производство на етикети на филмови се потребни машини за дување филм, машини за печатење, машини за ламинирање, машини за сечење и друга опрема. Производителот на филмска етикета треба да го пресече печатениот ролна за филм во ширина што ја бара клиентот.
Случај-3: Ламинирани ролни за правење храна и медицинска торбичка
Со цел да се подобри ефектот на запечатување и зачувување, многу вреќи за пакување храна и лекови користат композитни материјали, како што се алуминиумска фолија и композитни материјали за филм, и композитни материјали од хартија и филм. Перформансите на композитни материјали ќе бидат подобри. Сепак, композитните материјали обично имаат нерамна дебелина. Затоа, композитните флексибилни материјали за пакување ќе користат машина за сечење на прстени за лизгање за да ги исечат ролните на суровините.

Етикети против фалсификување
Етикета за налепница за шишиња за пијалоци

Етикета за медицинска налепница

Етикета за гуми
Водоотпорна налепница
未 标题 -1

Етикетите се многу вообичаени работи во нашите животи, како што се етикети за цени, етикети на шишиња со пиво и пијалоци, етикети за дневни хемиски производи, фармацевтски етикети, етикети за гуми итн. на Binbao Machinery се користат во производството и преработката на суровини за етикети, како што се сечење на хартија за ослободување, сечење на самолепливи макари, сечење на филм за ослободување и така натаму. Имаме голем број клиенти во индустријата за производи за етикети дома и во странство.

SLC-Самолеплива машина за премотување хартија за сечење хартија 1
SLC-Самолеплива машина за премотување хартија за сечење хартија 2
SLC-Самолеплива машина за премотување хартија за сечење хартија 3
SLC-Самолеплива машина за премотување хартија за сечење хартија 4
1667804791369726
1667804801797610
Машина за премотување термички џамбо ролни за премотување 1
Машина за премотување термички џамбо ролни за премотување 2
Машина за премотување термички џамбо ролни за премотување 3
Машина за премотување термички џамбо ролни за премотување 4
Машина за премотување термички џамбо ролни за премотување 5

Овие фотографии се направени во фабриката на нашиот колумбиски клиент. Тие се професионален производител на производи за пакување храна со висока репутација во Јужна Америка. Тие ја купија нашата SLB-серија машина за сечење за производство на хартиени сламки во форма на буквата У. Во минатото, нивната машина за сечење можеше да пресече ролни од хартија со ширина помала од 600 mm, кои не само што имаа мала прецизност, туку имаа и мала продуктивност. Сега, нашата машина може да работи со брзина од 350 m / min. Нашите машини не само што им помагаат да го зголемат производниот капацитет, туку и да заштедат суровини案例 1-1
案例 1-1-1
案例 1-2
案例 1-3
案例 1-4
案例 1-5


Во вториот случај, машината е купена од наш домашен клиент, снабдувач на ролни од хартија за суровина за пакување храна. Тие обезбедуваат ролни за пакување во кесички со чај, кеси со шеќер, кафе и така натаму производи. Филтерска хартија за пакување од овие типови е посебен материјал. Бара систем за контрола на многу напнатост.案例 2-1
案例 2-2
案例 2-3
案例 2-4

1. Колкава минимална ширина може да се тркала вашата машина и да ветер?
Одговор: Сериската машина може да направи ролни со минимална ширина од 20мм

2. Ние сме производител на хартија за лагер за самолеплива хартија и хартија за завиткување храна со силикон. Материјалот е многу лизгав и тешко може да се премотува во ролни со тесна ширина. Како го решавате проблемот?
Одговор: Дадовме решенија за многу слични потрошувачи на производители на материјали. Разумната структура и контролниот систем на нашата машина може да спречи лизгање на материјалот.

3.Нашите ролни за хартија се печатат од флексибилната машина за печатење. Може ли веб -водичот на вашата машина да ја открие линијата на ознаката за печатење на работ и да го исече работ?
Одговор: Да, можеме да користиме сензор за тип CCD, кој има камера за откривање на линијата за печатење. Покрај тоа, нашата машина може да го намали и исфрли работ на отпадот од машината.

4.Јас сум снабдувач на материјали и опрема за печатење и пакување во Европа. Дали имате CE сертификат за моделот машина.
Одговор: Сите наши модели на машини за сечење имаат CE сертификат CE.

5. Кој тип прстени за триење ги користите во вратилата за премотување?
Одговор: willе усвоиме триен прстени од различен тип за разни материјали. Тоа зависи од вашите материјални карактеристики.

6. Како машината ги истовара овие завршни ролни?
Одговор: Имаме два вида начин на истовар. Еден модел машина треба да растовара ролни со рачно. Друг модел има систем за автоматско истоварување, системот може да ги истурка ролните за завршна обработка од вратилата со електричната подвижна рака.

7. Имам некои прилагодени барања за обработка на нашите производи? Можете ли да ми помогнете?
Одговор: Имаме професионален тим за дизајнери кои даваат решенија за прилагодување на барањата. Добредојдовте да контактирате со нас и да разговараме за вашите нови идеи.

Контактирајте нѐ

Жешки категории