сите категории

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN

Ти си тука : Дома>Производи>Машина за сечење хартија

Контактирајте нѐ

Мобилен: 86 18858786298

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

WhatsApp:86 18858786298

Додадете: Парк на индустријата за машини Wanquan B17-8, град Wanquan, округ Пингјанг, град Венжу, провинција hejеџијанг

Машина за покривање листови со висока прецизност на ролна хартија Машина за сечење хартија од картон

CHM-1400/1700/1900 Серво прецизната машина за сечење листови со двојна спирала со голема брзина ја применува напредната технологија на европската, комбинирана со богатото искуство и водечката производствена технологија на нашите високи инженери за изградба и лансирање на нова генерација опрема за сечење листови. Оваа машина го прифаќа дизајнот на двојна спирала, работ на хартијата за сечење е мазен без сурова или прав. Со карактеристиката на висока прецизност на сечењето, проверете дали хартијата по сечењето може директно да се користи на машините за печатење ...

  • Опис
  • Параметар
  • Применливо
  • Туристичка фабрика за клиенти
  • Најчесто поставувани прашања

CHM-1400/1700/1900 Серво прецизната машина за сечење листови со двојна спирала со голема брзина ја применува напредната технологија на европската, комбинирана со богатото искуство и водечката производствена технологија на нашите високи инженери за изградба и лансирање на нова генерација опрема за сечење листови. Оваа машина усвојува дизајн со двојна спирала, работ на хартијата за сечење е мазен без сурова или прав. Со карактеристиката на висока прецизност на сечењето, проверете дали хартијата по сечењето може директно да се користи на машините за печатење, што помага да се намалат трошоците за производство и да се подобри ефикасноста на производството. Таа е најпопуларната и идеална машина за сечење во индустријата за правење хартија и печатење во моментов. Усвојува напредна британска технологија и е управуван од серво мотори со наизменична струја, високата брзина на сечење достигнува 300 намалувања / мин. И може да исече 8 ролни хартија одеднаш. Опремен е и со автоматско исправување на отклонување и антистатички уред. Единиците за напојување и испорака на хартија се автоматски со хидрауличниот систем. Системот за меѓучовечки и машински интерфејс може да го направи работењето многу полесно и поудобно.

Тема:
1. Висока брзина и прецизност, 300 метри/мин, 300 парчиња/мин, ± 0.5 мм.
2.Систем за контрола на PLC, автоматска контрола на напнатоста, автоматско броење листови, редење, вметнување ознаки.
3. Хидраулична единица за одмотување, лесна за вчитување хартиена џамбо ролна во машината.
4. Единица за собирање, готовите листови за хартија за сечење ќе се соберат во палетата.
5. Има единица за сечење која може да ја пресече хартиената мрежа на два листа и да го скрати отпадниот раб истовремено.
6. Машината може автоматско броење и вметнување ознаки на ознаки во куповите според вашиот број за поставување на екранот на допир на машината.
7. Телото на машината усвојува челик со дебелина од 25 mm, тоа е многу стабилно при трчање со голема брзина.


CHM-1400-细节1CHM-1400-细节2


GW-单刀-600-5CHM-1400-细节4


CHM-1400-细节5CHM-1400-细节5-1


CHM-1400-细节6CHM-1400-细节7


Контролен панел 副本Транспортен систем 副本
Контролен панелСообраќајниот систем
Електричен контролен систем 副本Помалку држач за одмотување вратило 副本
Електричен систем за контролаПомалку одмотување на вратило
Нож за сечење 副本Редење куп 副本
Нож за сечењеРедење куп

модел

CHM-1400 / CHM-1700

Вид на сечење

Горното сечило ротирачко, дното е фиксирано

тежина на хартија

60-550 GSM

Дијаметар на ролна

Макс 1800 mm (71 ")

Ширина на ролна

Макс 1400 мм (55") / Макс 1700 мм (67")

Завршена ширина

Макс 1400 мм (55") / Макс 1700 мм (67")

Завршен лист-должина

Min.450-Max.1650 mm

Бр. на сечење ролни

2/4/6 ролни

Точност на сечење

±0.5 mm (L<1000 mm) ±0.1% (L≥1000 mm)

Макс. брзина на сечење

300 кратења / мин

Макс. Брзина на линијата

300м / мин

Подигнувач за ролни од хартија

Хидраулична вратило помалку тип

1. Работилница за печатење. Во компаниите за услуги за печатење, тие вообичаено ја користат машината за офсет печатење за да печатат листови хартија. Затоа, им треба машина за сечење листови хартија за да сече ролна џамбо хартија или сличен материјал во листови со одредена должина и ширина. Добиените листови хартија ќе се наредат во палетата. По отсекувањето на работ од машината за сечење хартија, тие ќе бидат внесени во машина за офсет печатење или друга производна машина напојувана со листови.

2. Мелница за хартија. Мелниците за хартија не само што продаваат хартиени џамбо ролни, тие исто така се соочуваат со различни потреби за хартиени листови за приспособена големина. Нашата машина за сечење ролна во листови со голема брзина/машина за покривање листови може да им помогне да ги вкрстат и пресечат ролните хартија во различни големини. Ќе пакуваат чаршафи со различни количини како ковчег за да ги продадат на пазар. Картон, обложена хартија, крафт-хартија, културна хартија, двојна офсет хартија, фото-хартија со висок сјај, златен и сребрен картон, хартија од алуминиумска фолија, ласерска ласерска хартија, хартија за пакување тутун и алкохол и така натаму

3. Производител на брановидни кутии. Побарувачката на пазарот за брановидни кутии е многу голема. Како што се кутија за паста за заби, кутија за вино, кутија за играчки итн. Во производството на картони, потребни се преси за печатење, машини за ламинирање, машини за сечење матрици, лепила за кутии и друга поврзана опрема. Пресите за печатење и машините за сечење матрици обично прифаќаат листови структура за хранење. Затоа, тие имаат потреба од исечен ролна материјал во листови со различна големина за внесување во друга производна машина, како што се машина за сечење матрица и офсет преса.

CHM-1400-客户现场1CHM-1400-客户现场2


CHM-1400-客户现场3CHM-1400-客户现场4


CHM-1400-客户现场5CHM-1400-客户现场6


CHM-1400-客户现场7CHM-1400-客户现场8


CHM-1400-客户现场9CHM-1400-客户现场10


1. Каков материјал користи ножот за машина за сечење хартија?
Одговор: Ја прифаќаме Германија да увезува волфрам челик како наш материјал за ноже за вкрстување. Доволно е тврдо и остро. Треба само да изостриш едно време годишно ако исечеш материјал со нормална дебелина.

2. Може ли машината навистина добро да работи за ролни од хартија со мала тежина?
Одговор: Се разбира, нашата машина совршено сече ролни хартија со мала тежина. Но, ви предлагаме да исечете две ролни или четири ролни заедно во една машина. Можеме да направиме повеќе ролни хранење листови машина за сечење

3. Дали можете да додадете единица за ножеви за сечење во машината?
Одговор: Машината со SCT модел само соодветно пресекуваше еден лист или два листа истовремено. Единицата за сечење ножеви ќе се користи за сечење на два листа и за средување на работ на хартијата. Ако сакате да исечете повеќе листови истовремено, имаме на располагање и други модели на машини.

4. Мојата хартија има многу силна статика. Како го решавате проблемот?
Одговор: Нашата машина има инсталирано повеќе комплети опрема за статичка елиминација според вашето статичко ниво на материјалот.

5. Јас сум производство на етикета во мувла. Имаме многу високи барања за прецизност на сечење.Која е минималната грешка при сечење на вашата машина?
Одговор: Нашата машина со нормален стандарден модел може да достигне прецизност ± 0.2 мм. Но, ние исто така можеме да направиме машина за сечење листови од пластичен филм со поголема поголема прецизност во етикета на мувла и кутија за цигари.

6. Имам некои прилагодени барања за обработка на нашите производи? Можете ли да ми помогнете?
Одговор: Имаме професионален тим за дизајнери кои даваат решенија за прилагодување на барањата. Добредојдовте да контактирате со нас и да разговараме за вашите нови идеи.

Контактирајте нѐ