сите категории

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN

Ти си тука : Дома>Производи>Машина за сечење хартија

Контактирајте нѐ

Мобилен: 86 18858786298

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

WhatsApp:86 18858786298

Додадете: Парк на индустријата за машини Wanquan B17-8, град Wanquan, округ Пингјанг, град Венжу, провинција hejеџијанг

Високопрецизна машина за сечење хамбургер во ролна до листови

Хартија за обвивка за хамбургер и хартија за обвивка за сендвич се користат за завиткување храна во брендови на синџир ресторани за брза храна. Тие се со лесна хартија и се печатени прилагодени шаблони на лого. Машината за сечење со ролни листови од серијата Binbao SCL усвои нож за вкрстено сечење од типот на гилотина и опреми со регистер за печатење за да се подобри прецизноста на сечењето. Машината може стабилно да сече и да натрупува лесна хартија добро. Ние, исто така, можеме да направиме онлајн единица за печатење и онлајн единица за пакување за машината за сечење.

  • Опис
  • Параметар
  • Применливо
  • Туристичка фабрика за клиенти
  • Најчесто поставувани прашања

Машините од сериските модели имаат маса со подвижна лента, која е подобро да се сечат тенки, лесни и лизгачки ролни хартија, како што се хартија за сендвич, хартија за обвивка за хамбургер и така натаму. Освен тоа, може да сече и општа хартија, картонска хартија, обложена хартија, ПВЦ, милениче, с.п. и така натаму материјал од пластична фолија од џамбо ролна до листови. Ја извезовме машината за модел во Виетнам, Индонезија, Тајланд, Малезија, ОАЕ, Египет, Алжир, Тунис и така натаму клиенти од земјата. Тие можат да ја користат машината за сечење листови од серијата SCN на компанијата Binbao за сечење листови за пакување храна за сендвич, хамбургер , овошје, за правење хартиени кеси од различни типови, за правење навлаки за книги или фајлови, за правење медицински филм за рендген, и за сечење хартиени чаши листови за вентилатор или во калап листови за етикети за материјал за пакување

Тема:
1. Решетка за машини: Решетката за машини ја прифаќа компанијата Шангај БаоСтил како суровина од челик. Mmидот на телото на машината со дебелина од 16мм ја прави машината посилна и застоена.
2.Алуминиумски ролки: Сите алуминиумски ролни инсталирани во машината, кои се тестираат за динамично салдо. Материјалот може непречено да се движи во овие ролки без никакво гребење.
3.PU-ролки: PU ролерите се со висока абразивна отпорност, што може да осигура прецизност на хранење на машината.
4. Цилиндар подигач: umамбо ролната материјал може лесно да се подигне за цилиндерот од земја. Заштедете труд и лесно ракувајте со машината за сечење.
5. Мотори: Машината прифаќа еден сет серво мотор и два комплети асинхрони мотори за возење. Ја прави машината да работи со прецизност на сечење на високо ниво (опсег на грешки од 0.2 мм)
6.Контролен систем: Машината за сечење хартија од серијата SCL го приспособува интелигентниот и лесен оперативен систем за контрола со јапонскиот бренд PLC. Има автоматски листови за броење, автоматска машина за стопирање по сечење по серија, автоматско откривање дијаметар на матичните ролни, автоматска контрола на напнатоста и така натаму. На екранот на допир, можете исто така да ги проверите параметрите на работната состојба на машината.
7. Статичка елиминација: Машината има лента за статика за да го елиминира влијанието на статиката.
8.Автоматско броење: Машината автоматски ќе ги брои количеството на листовите за сечење и ќе престане кога ќе го достигне посакуваното поставување на количината на листови во PLC.
9. Не стоп: Кога операторот ќе ги собере готовите листови за сечење, машината не застанува и продолжува да сече листови хартија.

Сензор за следење боја 副本Транспортна лента 副本
Сензор за следење на боја
Подвижна лента
Електричен контролен кабинет 副本Пловечки ролки 副本
Кабинет за електрична контрола
Пловечки ролки
Менувач и мотор 副本Хидраулично одмотување без вратило 副本
Менувач и мотор
Хидраулично одмотување без вратило
Нож за сечење и статична лента 副本Вибрирачка плоча за собирање 副本
Нож за сечење и статична лента
Вибрирачка табла за собирање
主 图 -5主 图 -6
Машина за хранење со две ролни во Турција
Се тркалаат во листови Махне за сечење
SCL-1SCL-2
Оператор што собира листови хартија за хамбургер
Прилагодете ја масата со подвижна лента
SCL-3SCL-4
Листови за ткиво од 17gsm Mg
Приспособете ја машината за листови за хартија на европски јазик


Зошто да ја изберете машината за сечење хартија од ролна Binbao Machinery до листови?


Машинскиот тим на Бинбао работеше во машината за сечење ролна до листови (машина за хартиени листови) повеќе од 10 години. Нашата машина за сечење хартиени листови од типот гилотински нож ги исполни барањата за сечење хартиени листови на високо ниво во индустријата за производи за печатење и пакување. производи за еднократна употреба, хартија за обвивка за храна и листови хартија обложени со силикон. Сите продажни и технички инженери во машината Бинбао се дипломирани на познатиот универзитет во Кина. Професионалното техничко знаење и англиските комуникациски вештини гарантираат дека можеме да обезбедиме најдобар консултант и услуга по продажбата. Ако ви треба посебна функција за обработка во машината за ролна во листови, нашите инженерски тимови можат да обезбедат поддршка за да ја приспособат машината за вас според вашите вистински барања за производство.


插图 -2

Машина со 2 комплети за лист во една клиентска фабрика

插图 -1

插图 -3


Која е разликата помеѓу нашата постпродажна услуга и другите?


Како меѓународен производител на машини за сечење, обезбедуваме целосни комплети англиска верзија на рачна книга за машина, дијаграм на кола, дијаграм за механичка структура. Нашите инженери за услуги по продажбата, исто така, можат да зборуваат англиски и лесно да комуницираат со операторите на клиентите. Снимивме голем број видеа за работа на машината. Тие се едноставни и лесни за разбирање и можат да им помогнат на операторите на машините на клиентите брзо да се запознаат со машината и да почнат да работат. Сите машини што ги произведуваме може да се поврзат на Интернет, а нашиот технички тим може далечински да ги проверува дефектите на системот, да поставува параметри и други услуги за клиентите.


团队-1团队-2
продажни тимовидизајнер на машина
团队-3插图 -17
контрола на квалитетот
машински прирачници


Каков материјал за ролна може да се исече на листови во машината за модел?


Нашата машина за сечење од ролна во листови главно се користи за сечење разни ролни хартија на листови, но исто така може да обработи и други ролни материјали за да ја прилагоди големината на листовите, како што се медицински неткаени ткаенини за хируршки кревет, листови за обвивка за медицинска опрема за стерилизатор, пластичен филм за миленичиња чаршафи за корица за книги, рендгенски фолии за домашни миленици за медицински, други пластични листови за украсување. Ако немате идеја за вашиот материјал, ве молиме контактирајте со нашиот тим за претпродажба за да добиете консултант. Ние ќе ви обезбедиме решение.


插图 -4插图 -5
хартија за обвивка за хранаЛистови хартија MG
插图 -6插图 -7
корици на книгилистови хартија за уметничко цртање
插图 -8插图 -9
рендгенски листови со филмови за домашни миленициКреп-хартиени листови/листови од неткаен материјал


Како да примате листови хартија во машината за сечење од ролна до листови?


По процесот на сечење, треба да ги извадиме овие хартиени листови од машината и да ги спакуваме во кутии или ленти. Нашата машина има три вида структура за да прима листови хартија, нормална маса, маса со подвижна лента и автоматска платформа за редење. Треба рачно да извадите листови хартија кога машината запира во нормална машина за маса. Но, подвижна лента маса хартија листови машина за сечење без престан и пренесување на хартија листови напред. Операторите стојат пред машината и вадат хартиени листови без запирање на машината. Тој е поефикасен и побезбеден. Ако сечете листови хартија со големи димензии, тешко е да се извадат рачно. Така, нашиот инженер ја дизајнира машината со платформа за автоматско редење. Овие листови хартија по сечењето може да се наредат во платформата и максималната висина на редење може да биде 1000 mm. Лесно се испушта со вилушкар.


SLC-4-1600-占地面积图

SCT-1400-无轴
SCN-占地面积图

Која е точноста на сечењето на машината за ролна хартија во листови?


Нашата машина за хартиени листови може да достигне ± 0.2 mm точност на сечење. Хартиените листови од која било големина можат директно да се внесат во машината за офсет печатење и официјалната машина за печатач. Високото ниво на точност на сечење обезбедува квалитет на вашите производи по обработката.


插图-横切刀

插图-分切刀
插图-色标跟踪


Кои се предностите на држачите за одмотување на машини SCL модел?


Серискиот држач за одмотување на машината за премотување сечи има интегрирана челична рамка, а основната тежина надминува 1500 кг. Како што сите знаеме, колку е потешка основата, хартиениот џамбо ролна се одмотува со постабилно и помалку флуктуации. Колку е постабилно одмотување, површината за сечење на готови ролни е порамна и попрецизно. Покрај тоа, држачот за одмотување има два силни краци контролирани од хидрауличниот цилиндар за масло. Рацете можат лесно да подигнат џамбо ролна со тежина од максимум 1600 кг и максимален дијаметар од 1500 мм. Двата силни краци се фиксираат на линеарната водилка, така што хартиената џамбо ролна може точно да се движи нагоре, надолу, лево и десно. Чашите за хартиено јадро се опционални, механички тип и тип за проширување на воздухот.


Колку листови хартија може да се наредат во масата на подвижната лента по сечење?


Машините на Binbao произведени од сите модели на хартија, ролни во листови, машините за сечење имаат функција за автоматско броење. Табелата со подвижна лента може автоматски да се спушта според висината на редење на листовите хартија (максимална висина на редење 150 mm). На пример, може лесно да се натрупаат 1000 листови хартија А70 од 4 gsm во табелата.

插图 -12


Дали има некој уред за статичка елиминација во овој модел на машина за хартиени листови?


Да, ние вообичаено инсталираме еден сет или два сета статичка елиминаторна лента во нашата машина за хартиени листови. За време на хранењето на хартиената мрежа во машината, лентата постојано работи за да ја елиминира статичноста во хартиената мрежа. Тенката хартија многу лесно создава статички електрицитет, ако не ја елиминираме, хартијата лесно се витка и се блокира во устата на ножот за сечење. Дополнително, статичкиот електрицитет е под влијание на квалитетот на натрупувањето на листовите хартија.

Дали има уред против виткање во овој модел на машина за хартиени листови?


Складирање хартиени ролни во магацин предолго време, хартиената мрежа многу лесно се витка за да влијае на квалитетот на сечењето и редење. За да го решиме проблемот, можеме да инсталираме уред против виткање помеѓу единицата за сечење и единицата за одмотување. Нашиот тим за продажба ќе ви го претстави овој уред според вашите материјални карактеристики.


插图 -11


Што е машина за сечење хартија ролна до листови?


Всушност, името на машината јасно ги покажува неговите функции. Се користи за сечење ролна хартија на листови хартија со различна големина за производство на индустриски производи. Машината за сечење ролна на листови се нарекува и машина за хартиени листови, машина за хартиени листови и така натаму. Во различни региони, луѓето имаат различни имиња за оваа машина.


插图 -13
插图 -14


Зошто ни е потребна машина за сечење ролна до листови/машина за хартија за листови?


Тоа е многу честа машина за конвертирање хартија во индустријата за преработка и печатење хартија, пакување производи. Во фабриката за хартија, хартијата се произведува во форма на ролна на машина за правење хартија. Но, во нашиот живот, ние главно користиме листови од производи од хартија, како хартија за копирање А4/А3, уметничка хартија, книги, списанија, книги за вежбање, постер, календар и така натаму. Дополнително, мора да ја претвориме ролната од хартија во листови пред да направиме некои производи од хартија, како што се хартиени кутии за пакување козметички производи и влечки, хартиени кеси за храна за носење. И машината за печатење за хранење листови имаат поголем удел на пазарот. Полесно е да се најде машина за печатење на листови на локалниот пазар. Така, ние исто така мора да исечеме ролна хартија на листови за внесување во машината за печатење.

Какви видови машини за сечење ролни на листови постојат и кои се нивните разлики?


Според различниот тип на нож за хоризонтално сечење, машината за сечење ролна на листови е поделена на три вида. На сликата-1, машината го прифаќа хоризонталниот нож од типот гилотина за сечење хартија, кој има горен нож и долен нож на нож. Долниот нож на ножот е фиксиран во машината. Горниот нож на ножот се движи нагоре и надолу во права линеарна водилка.
Друг тип машина за хартиени листови/машина за сечење ролна во листови го прифаќа ротирачкото сечило на ножот за сечење листови хартија.


Како да изберете машина за сечење ролна до листови за вашите производи?


Пред да изберете машина за сечење ролна хартија во листови, треба да знаете три прашања, колку тони ролна хартија ви треба сечење дневно или месечно? Кој е опсегот на gsm хартија на вашите ролни хартија? Која големина на листови хартија ви треба да ги исечете во иднина? Ако густината на хартијата е помала од 50 gsm, подобро е да изберете нож од типот гилотина, ролна хартија за машина за сечење листови. Некои ролни од посебен тип хартија, исто така, не треба да се сечат во машината за сечење хартија со ротирачки тип нож, како на пример силикон со двојна страна ролна обложена хартија која е многу лизгава и лоша вкочанетост. Брзината на машината за ножеви од типот на гилотина е помала од машината за ножеви од ротирачки тип, но има поголема прецизност на сечење, ниска бучава, најсовремена работ без бруси и прашина. Ако ви требаат исечени дебели хартиени листови и ви треба многу висок производствен капацитет, машината за сечење хартија од ротирачки тип е вашиот подобар избор.

Име

SCL серија

Ширина на ролна (максимум)

800-1400mm

Дијаметар на мајка ролна (максимум)

1400mm

Капацитет на телесната тежина Mother Roll

1200kg

Големина на јадро на хартија

3 инчи (достапно е прилагодено)

Должина на сечење

100-600mm

Опсег на дебелина

18-400 gsm (зависи од материјалот)

Прецизност на сечење

± 0.2mm

Брзина на сечење

120-150 намалувања во минута

Случај еден: Налепници хартија листови
Наш клиент од Виетнам, кој увезува самолеплива хартија/хартија за налепници од Кина. Тие имаат многу ролни со различна ширина од 300 mm до 700 mm. Тие мора да исечат ролна за да ги прилагодат листовите со должина според барањата на нивните клиенти. Така, нашата машина со модел SCL-800 е нивниот најдобар избор.

Случај два: Купи хартиени кеси
Машината за правење хартиени кеси од типот на хранење ролни станува сè попопуларна, но сè уште има многу производители на хартиени кеси кои користат машина за правење хартиени кеси со единица за хранење листови. Потребни им се исечени листови хартија откако ќе ги испечатат нивните хартиени ролни. Машината со модел SCL може да додаде сензор за следење на боја за да открие ознака за печатење во хартијата за да ја подобри прецизноста на сечењето. Широко се користи во хартиените кеси и слично по обработката на печатењето.

Трет случај: Пластичен филм
Машината од серијата SCL не само што може да сече ролна хартија на листови, туку и да работи за сечење пластична фолија, како што се pp, pvc, дебел пластичен материјал за ролна. Се користи во производството на многу производи за листови, како што се сече pp ролна материјал на листови за корици за датотеки и корици за тетратки, правење филм за рентген за медицински, или правење листови за домашни миленици за капак за лице, заштитници за екран на допир.

Случај четири: Сина хартија за цртање
Машината од серијата SCL има единица за ножеви за сечење. Машината може да емитува листови со различна ширина во исто време со прилагодување на ширината на ножевите за сечење. За должината, можете да поставите должина на сечење на екранот на допир. Со функцијата, можете да добиете листови хартија со која било прилагодена големина според вашите нарачки. Имаме некои клиенти кои го користат за сечење сини листови хартија за цртање, листови за уметничка хартија, pvc филм.филм за домашни миленици и така натаму приспособуваат производи за листови со големина.


应用 1-1

应用 1-2

1
2
3
4
5
6
7
应用 4-1
应用 4-2
应用 4-3
应用 4-4

Случај еден
Серија BINBAO SCT хартија се тркалаат до листови машина за сечење во нашата фабрика за клиенти
Фабриката за клиенти лоцирана во Индонезија, која е една од најголемите производители на етикети за контејнери во светот. Тие купија опрема од три комплети од нашата компанија, машина за сечење налепници, машина за сечење хартија и машина за сечење етикети.案例 1-1
案例 1-2
案例 1-3
案例 1-4


Случај два
Машина за сечење хартија од серии BINBAO SCL на листови во нашата фабрика за клиенти
Сериските машини имаат перфектни перформанси при сечење на тенки и лизгачки материјали за ролна од хартија во прилагодена големина. Како голем производител на пакување храна и производи за еднократна употреба, клиентот купи два комплети од овој модел машина истовремено. Најчесто се користи за сечење специфични листови хартија за завиткување хамбургер/сендвич. Стабилната брзина на трчање може да достигне 120 кратења во минута.案例 2-1
案例 2-2
案例 2-3
案例 2-4


Трет случај
Серијата BINBAO SCL се користи за сечење листови од алуминиумска фолија во нашата фабрика за клиенти
Ние главно се фокусираме на машината за сечење материјал за ролна хартија, но нашата машина исто така може да исече пластика и фолија во некои специфични случаи. Во индустријата за печатење и пакување, пластичните лимови имаат голема побарувачка на пазарот, како што е користењето за правење корица за книги, медицински филм, украсување производи и така натаму. Фолијата може да се користи за да се завитка храна која има високи барања за одржување свежина.案例 3-1
案例 3-2
案例 3-3
案例 3-4


Случај четири
Машина од серијата BINBAO SC-A4 дизајнирана за сечење листови хартија со големина А4 за правење ленти за копирање хартија во нашата фабрика за клиенти во Шри Ланка
Оваа сериска машина може да се поврзе со автоматска машина за завиткување на греди А4 за да биде целосна автоматска линија за производство на греди за копирање хартија. Тоа е машина со капацитет од средно ниво, што е најдобар избор за деловни почетници или мали производители.案例 4-1
案例 4-2


案例 4-3
案例 4-4

Случај пет

Оваа машина за сечење хартија од ролна до листови SCL-1400 служи во фабрика за готови производи за пакување хартија во Мексико. На сликите и видеото подолу, можеме да видиме како клиентот ја користи нашата машина за сечење листови за ролни хартија за да ја исече хартијата за завиткување за хамбургери, пржено пилешко, сендвичи и друго. Исечената хартија за пакување храна се пакува рачно.
Покрај сечењето хартија за пакување храна, машините за вкрстено сечење ролни од серијата SCL можат да сечат и восочна хартија, хартија отпорна на маснотии, хартија за копирање А4, самолеплива хартија за етикети, фолија за печење, месарница, листови хартија за печење и друго. производи.

插图 -1
插图 -2
插图 -3
插图 -4

插图 -5


Случај пет

Машините на Binbao имаат доволно искуство за производство на машина за сечење листови во ролна големина за самолепливи етикети за производители на хартија и филмови. Нашата машина за сечење ролна на листови модел SCL имаше сервис на повеќе од 500 компании за производство на хартија и конвертори на налепници во светот, како што се Ејвери Денисон, Фужоу, Монди и Херма и така натаму познати и професионални добавувачи на производи со самолепливи етикети. Нашите клиенти произведуваат различни видови на самолепливи производи за етикети за хемиски, транспортни, медицински, козметички, пијалаци, дневни хемикалии.

客户案例-不干胶-6
客户案例-不干胶-7


客户案例-不干胶-5
客户案例-不干胶-1


客户案例-不干胶-3
客户案例-不干胶-4

1. Каков материјал користи ножот за машина за сечење хартија?
Одговор: Ја прифаќаме Германија да увезува волфрам челик како наш материјал за ноже за вкрстување. Доволно е тврдо и остро. Треба само да изостриш едно време годишно ако исечеш материјал со нормална дебелина.

2. Може ли машината навистина добро да работи за ролни од хартија со мала тежина?
Одговор: Се разбира, нашата машина совршено исече ролни од хартија со мала тежина.

3. Дали можете да додадете единица за ножеви за сечење во машината?
Одговор: Да, можеме да имаме единица за ножеви за сечење за да сече ролна хартија на повеќе листови истовремено. На пример, можете да исечете хартија со ширина од 1050мм на 210мм*5 листови во исто време на сечење.

4. Мојата хартија има многу силна статика. Како го решавате проблемот?
Одговор: Нашата машина инсталираше повеќекратна опрема за статичка елиминаторска опрема според вашето статичко ниво на материјалот.

5. Јас сум производство на етикета во мувла. Имаме многу високи барања за прецизност на сечење. Која е минималната грешка при сечење на вашата машина?
Одговор: Нашата машина со нормален стандарден модел може да достигне прецизност ± 0.2 мм. Но, ние исто така можеме да направиме машина за сечење листови од пластичен филм со поголема поголема прецизност во етикета на мувла и кутија за цигари.

6. Имам некои прилагодени барања за обработка на нашите производи? Можете ли да ми помогнете?
Одговор: Имаме професионален тим за дизајнери кои даваат решенија за прилагодување на барањата. Добредојдовте да контактирате со нас и да разговараме за вашите нови идеи.

Контактирајте нѐ

Жешки категории