сите категории

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN

Ти си тука : Дома>Производи>Машина за сечење хартија

Контактирајте нѐ

Мобилен: 86 18858786298

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

WhatsApp:86 18858786298

Додадете: Парк на индустријата за машини Wanquan B17-8, град Wanquan, округ Пингјанг, град Венжу, провинција hejеџијанг

BINBAO SCT Прилагодете ја големината на хартијата за ролни машина за сечење машини за тркалање хартија на листови за сечење машина за сечење

Серијата SCT-800/1100/1400 е машина за сечење листови за прилагодена големина за листови хартија со голема големина. Исто така, се нарекува машина за сечење на ролни, чаршафи, машина за сечење за сечење листови во производи за индустрија за печатење и пакување.

  • Опис
  • Параметар
  • Применливо
  • Туристичка фабрика за клиенти
  • Најчесто поставувани прашања

Машината не само што може да сече општ и специјален хартиен материјал, самолеплив, исто така, може да исече PVC, миленичиња, п.п. и така натаму материјал од пластичен филм од џамбо ролна до лимови. Имавме извоз на машината за модели на Филипини, Виетнам, Индонезија, Тајланд, Малезија, ОАЕ, Египет, Алжир, Тунис, Јужна Африка, Германија, Полска, Русија и така натаму клиенти од земјата. Тие можат да користат сечење листови хартија од компанијата Бинбао, серии машина за сечење хартија за прилагодување по големина за пакување храна, сечење хартија со голема големина за печатење за внесување во офсет машина за печатење, сечење самолеплива хартија, налепница хартија со етикети. Широко се користи во индустријата за печатење и пакување.

Тема:
1. Решетка за машини: Решетката за машини ја прифаќа компанијата Шангај БаоСтил како суровина од челик. Mmидот на телото на машината со дебелина од 16мм ја прави машината посилна и застоена.
2.Алуминиумски ролки: Сите алуминиумски ролни инсталирани во машината, кои се тестираат за динамично салдо. Материјалот може непречено да се движи во овие ролки без никакво гребење.
3.PU-ролки: PU ролерите се со висока абразивна отпорност, што може да осигура прецизност на хранење на машината.
4. Хидрауличен подигач на цилиндри: Материјалот за џамбо ролна може лесно да се подигне со вратило, помалку хидрауличен цилиндар од земја. Заштедете труд и лесно управувајте со обработката на вчитување на џамбо ролни.
5. Мотори: Машината прифаќа еден сет серво мотор и два комплети асинхрони мотори за возење. Ја прави машината да работи со прецизност на сечење на високо ниво (опсег на грешки од 0.2 мм)
6. Систем за контрола: Машината за сечење хартија од серијата SCN адаптира интелигентен и лесен оперативен контролен систем со јапонски бренд PLC. Има автоматски листови за броење, машина за автоматско запирање по сечење по серија, автоматски откривање на дијаметар на ролни за мајки, автоматска контрола на напнатоста и така натаму. На екранот на допир, исто така, можете да ги проверите параметрите за работна состојба на машината.
7. Редење палета: Машината има палета за редење, излезни листови хартија кои се редат на палетата. Исто така, има вибрирачка табла за да го направи работ на листовите хартија мазен и чист. Максималната висина на редење може да биде 1000мм. Можете лесно да ја испуштите палетата од машината со вилушкар.
8.Обележете опрема за вметнување: Машината може автоматски да ги брои излезните листови хартија и да вметне ознаки во купот за редење хартија.
9. Сензор за ознака на боја: Ако ви се потребни ролни со отпечатен материјал, машината може да додаде сензор за ознака во боја за печатење за откривање на знаци и подобрување на прецизноста на сечењето.


SCT- 细节-Купишта за натрупувањеsct- 细节 -Средување купови-2
Редење купови-2Возач на веб -водич
Кабинет за електрична контролаПловечки ролки
Кабинет за електрична контролаПловечки ролки
Хидраулична цилиндарска станицаХидрауличен подигнувач
Хидраулична цилиндарска станица
Хидрауличен подигнувач
Означи Вметни опремаНож со тркалезно сечење
Означи Вметни опремаНож со тркалезно сечење
Платформа за редењеКонтролен панел на веб -водич
Платформа за редењеКонтролен панел на веб -водич


Зошто да ја изберете машината за сечење хартија од ролна Binbao Machinery до листови?


Машинскиот тим на Бинбао работеше во машината за сечење ролна до листови (машина за хартиени листови) повеќе од 10 години. Нашата машина за сечење хартиени листови од типот гилотински нож ги исполни барањата за сечење хартиени листови на високо ниво во индустријата за производи за печатење и пакување. производи за еднократна употреба, хартија за обвивка за храна и листови хартија обложени со силикон. Сите продажни и технички инженери во машината Бинбао се дипломирани на познатиот универзитет во Кина. Професионалното техничко знаење и англиските комуникациски вештини гарантираат дека можеме да обезбедиме најдобар консултант и услуга по продажбата. Ако ви треба посебна функција за обработка во машината за ролна во листови, нашите инженерски тимови можат да обезбедат поддршка за да ја приспособат машината за вас според вашите вистински барања за производство.


插图 -3

插图 -1

插图 -2


Која е разликата помеѓу нашата постпродажна услуга и другите?


Како меѓународен производител на машини за сечење, обезбедуваме целосни комплети англиска верзија на рачна книга за машина, дијаграм на кола, дијаграм за механичка структура. Нашите инженери за услуги по продажбата, исто така, можат да зборуваат англиски и лесно да комуницираат со операторите на клиентите. Снимивме голем број видеа за работа на машината. Тие се едноставни и лесни за разбирање и можат да им помогнат на операторите на машините на клиентите брзо да се запознаат со машината и да почнат да работат. Сите машини што ги произведуваме може да се поврзат на Интернет, а нашиот технички тим може далечински да ги проверува дефектите на системот, да поставува параметри и други услуги за клиентите.


团队-1团队-2
продажни тимовидизајнер на машина
团队-3插图 -17
контрола на квалитетот
машински прирачници


Каков материјал за ролна може да се исече на листови во машината за модел?


Нашата машина за сечење од ролна во листови главно се користи за сечење разни ролни хартија на листови, но исто така може да обработи и други ролни материјали за да ја прилагоди големината на листовите, како што се медицински неткаени ткаенини за хируршки кревет, листови за обвивка за медицинска опрема за стерилизатор, пластичен филм за миленичиња чаршафи за корица за книги, рендгенски фолии за домашни миленици за медицински, други пластични листови за украсување. Ако немате идеја за вашиот материјал, ве молиме контактирајте со нашиот тим за претпродажба за да добиете консултант. Ние ќе ви обезбедиме решение.


插图 -4插图 -5
хартија за обвивка за хранаЛистови хартија MG
插图 -6插图 -7
корици на книгилистови хартија за уметничко цртање
插图 -8插图 -9
рендгенски листови со филмови за домашни миленициКреп-хартиени листови/листови од неткаен материјал


Како да примате листови хартија во машината за сечење од ролна до листови?


По процесот на сечење, треба да ги извадиме овие хартиени листови од машината и да ги спакуваме во кутии или ленти. Нашата машина има три вида структура за да прима листови хартија, нормална маса, маса со подвижна лента и автоматска платформа за редење. Треба рачно да извадите листови хартија кога машината запира во нормална машина за маса. Но, подвижна лента маса хартија листови машина за сечење без престан и пренесување на хартија листови напред. Операторите стојат пред машината и вадат хартиени листови без запирање на машината. Тој е поефикасен и побезбеден. Ако сечете листови хартија со големи димензии, тешко е да се извадат рачно. Така, нашиот инженер ја дизајнира машината со платформа за автоматско редење. Овие листови хартија по сечењето може да се наредат во платформата и максималната висина на редење може да биде 1000 mm. Лесно се испушта со вилушкар.


SLC-4-1600-占地面积图

SCT-1400-无轴
SCN-占地面积图

Која е точноста на сечењето на машината за ролна хартија во листови?


Нашата машина за хартиени листови може да достигне ± 0.2 mm точност на сечење. Хартиените листови од која било големина можат директно да се внесат во машината за офсет печатење и официјалната машина за печатач. Високото ниво на точност на сечење обезбедува квалитет на вашите производи по обработката.


插图-横切刀

插图-分切刀
插图-色标跟踪


Кои се предностите на држачите за одмотување на машината со модел SLA?


Серискиот држач за одмотување на машината за премотување сечи има интегрирана челична рамка, а основната тежина надминува 1500 кг. Како што сите знаеме, колку е потешка основата, хартиениот џамбо ролна се одмотува со постабилно и помалку флуктуации. Колку е постабилно одмотување, површината за сечење на готови ролни е порамна и попрецизно. Покрај тоа, држачот за одмотување има два силни краци контролирани од хидрауличниот цилиндар за масло. Рацете можат лесно да подигнат џамбо ролна со тежина од максимум 1600 кг и максимален дијаметар од 1500 мм. Двата силни краци се фиксираат на линеарната водилка, така што хартиената џамбо ролна може точно да се движи нагоре, надолу, лево и десно. Чашите за хартиено јадро се опционални, механички тип и тип за проширување на воздухот.


Колку листови хартија може да се наредат во масата на подвижната лента по сечење?


Машините на Binbao произведени од сите модели на хартија, ролни во листови, машините за сечење имаат функција за автоматско броење. Табелата со подвижна лента може автоматски да се спушта според висината на редење на листовите хартија (максимална висина на редење 150 mm). На пример, може лесно да се натрупаат 1000 листови хартија А70 од 4 gsm во табелата.

插图 -12


Дали има некој уред за статичка елиминација во овој модел на машина за хартиени листови?


Да, ние вообичаено инсталираме еден сет или два сета статичка елиминаторна лента во нашата машина за хартиени листови. За време на хранењето на хартиената мрежа во машината, лентата постојано работи за да ја елиминира статичноста во хартиената мрежа. Тенката хартија многу лесно создава статички електрицитет, ако не ја елиминираме, хартијата лесно се витка и се блокира во устата на ножот за сечење. Дополнително, статичкиот електрицитет е под влијание на квалитетот на натрупувањето на листовите хартија.

Дали има уред против виткање во овој модел на машина за хартиени листови?


Складирање хартиени ролни во магацин предолго време, хартиената мрежа многу лесно се витка за да влијае на квалитетот на сечењето и редење. За да го решиме проблемот, можеме да инсталираме уред против виткање помеѓу единицата за сечење и единицата за одмотување. Нашиот тим за продажба ќе ви го претстави овој уред според вашите материјални карактеристики.


插图 -11


Што е машина за сечење хартија ролна до листови?


Всушност, името на машината јасно ги покажува неговите функции. Се користи за сечење ролна хартија на листови хартија со различна големина за производство на индустриски производи. Машината за сечење ролна на листови се нарекува и машина за хартиени листови, машина за хартиени листови и така натаму. Во различни региони, луѓето имаат различни имиња за оваа машина.


插图 -13
插图 -14


Зошто ни е потребна машина за сечење ролна до листови/машина за хартија за листови?


Тоа е многу честа машина за конвертирање хартија во индустријата за преработка и печатење хартија, пакување производи. Во фабриката за хартија, хартијата се произведува во форма на ролна на машина за правење хартија. Но, во нашиот живот, ние главно користиме листови од производи од хартија, како хартија за копирање А4/А3, уметничка хартија, книги, списанија, книги за вежбање, постер, календар и така натаму. Дополнително, мора да ја претвориме ролната од хартија во листови пред да направиме некои производи од хартија, како што се хартиени кутии за пакување козметички производи и влечки, хартиени кеси за храна за носење. И машината за печатење за хранење листови имаат поголем удел на пазарот. Полесно е да се најде машина за печатење на листови на локалниот пазар. Така, ние исто така мора да исечеме ролна хартија на листови за внесување во машината за печатење.

Какви видови машини за сечење ролни на листови постојат и кои се нивните разлики?


Според различниот тип на нож за хоризонтално сечење, машината за сечење ролна на листови е поделена на три вида. На сликата-1, машината го прифаќа хоризонталниот нож од типот гилотина за сечење хартија, кој има горен нож и долен нож на нож. Долниот нож на ножот е фиксиран во машината. Горниот нож на ножот се движи нагоре и надолу во права линеарна водилка.
Друг тип машина за хартиени листови/машина за сечење ролна во листови го прифаќа ротирачкото сечило на ножот за сечење листови хартија.


Како да изберете машина за сечење ролна до листови за вашите производи?


Пред да изберете машина за сечење ролна хартија во листови, треба да знаете три прашања, колку тони ролна хартија ви треба сечење дневно или месечно? Кој е опсегот на gsm хартија на вашите ролни хартија? Која големина на листови хартија ви треба да ги исечете во иднина? Ако густината на хартијата е помала од 50 gsm, подобро е да изберете нож од типот гилотина, ролна хартија за машина за сечење листови. Некои ролни од посебен тип хартија, исто така, не треба да се сечат во машината за сечење хартија со ротирачки тип нож, како на пример силикон со двојна страна ролна обложена хартија која е многу лизгава и лоша вкочанетост. Брзината на машината за ножеви од типот на гилотина е помала од машината за ножеви од ротирачки тип, но има поголема прецизност на сечење, ниска бучава, најсовремена работ без бруси и прашина. Ако ви требаат исечени дебели хартиени листови и ви треба многу висок производствен капацитет, машината за сечење хартија од ротирачки тип е вашиот подобар избор.

Име на модел

 SCT серии

Ширина на ролна (максимум)

800-1400mm

Дијаметар на мајка ролна (максимум)

1400mm

Капацитет на телесната тежина Mother Roll

1400kg

Големина на јадро на хартија

3 инчи (достапно е прилагодено)

Должина на сечење

350-1000mm

Опсег на дебелина

35-400gsm

Прецизност на сечење

± 0.2

Брзина на сечење

150 парчиња во минута

Висина на редење на палети

1000mm

Случај еден: Налепници хартија листови
Имаме клиент од Иран, кој има своја машина за обложување со топло топење, за сами да прави ролетни хартиени налепници. Тие со едноставна машина го пресекоа својот ролна хартија на листови. Потребно е да се стават и да се извадат хартиени листови со рачно упатство пред да ја купите нашата машина за сечење модели на листови SCT. Тие можат да исечат хартиени листови со големи димензии за да ги прилагодат клиентите и лесно да стават листови хартија во палетата сега. Тоа не само што ја подобрува продуктивноста, туку може да заштеди и труд.  

Случај два: Вентилатор од хартиени чаши
Постојат многу производители на чаши за хартија што користат машини за лизгање кои ја хранат машината за сечење на набори со набори. Значи, тие мора да имаат висока продуктивност на ролна за хартија со машина за сечење со сензор за следење ознаки во боја. Откако ќе ги испечатите овие ролни од хартија во флексибилната машина за печатење, овие ролни ќе ги достават до машината за сечење листови за да ги исечат листовите пред обработката на сечењето. Ако користите машина за офсет печатење од типот фидер, може да ви помогне да исечете празна ролна хартија на листови со голема прецизност на сечење што може да ги достигне барањата за прецизност на машината за печатење офсет.

Трет случај: Пластичен филм
Машината од серијата SCT не само што може да исече ролна хартија на листови, туку работи и за сечење пластична фолија, како што е п.п., ПВЦ, материјал за дебели пластични ролни за миленичиња. Се користи во многу производи за производство на листови, како што е исечениот материјал за ролна на листови за покривки за датотеки и корици за преносни компјутери, за правење рентген филм за медицински производи или за производство на чаршафи за домашни миленици за прекривка на лице, заштитници на екран на допир.

应用 1-1
应用 1-2
应用 1-3
应用 2-1
应用 2-2
应用 2-3
应用 3-1
应用 3-2

Случај еден
Серија BINBAO SCT хартија се тркалаат до листови машина за сечење во нашата фабрика за клиенти
Фабриката за клиенти лоцирана во Индонезија, која е една од најголемите производители на етикети за контејнери во светот. Тие купија опрема од три комплети од нашата компанија, машина за сечење налепници, машина за сечење хартија и машина за сечење етикети.案例 1-1
案例 1-2
案例 1-3
案例 1-4


Случај два
Машина за сечење хартија од серии BINBAO SCL на листови во нашата фабрика за клиенти
Сериските машини имаат перфектни перформанси при сечење на тенки и лизгачки материјали за ролна од хартија во прилагодена големина. Како голем производител на пакување храна и производи за еднократна употреба, клиентот купи два комплети од овој модел машина истовремено. Најчесто се користи за сечење специфични листови хартија за завиткување хамбургер/сендвич. Стабилната брзина на трчање може да достигне 120 кратења во минута.案例 2-1
案例 2-2
案例 2-3
案例 2-4


Трет случај
Серијата BINBAO SCL се користи за сечење листови од алуминиумска фолија во нашата фабрика за клиенти
Ние главно се фокусираме на машината за сечење материјал за ролна хартија, но нашата машина исто така може да исече пластика и фолија во некои специфични случаи. Во индустријата за печатење и пакување, пластичните лимови имаат голема побарувачка на пазарот, како што е користењето за правење корица за книги, медицински филм, украсување производи и така натаму. Фолијата може да се користи за да се завитка храна која има високи барања за одржување свежина.案例 3-1
案例 3-2
案例 3-3
案例 3-4


Случај четири
Машина од серијата BINBAO SC-A4 дизајнирана за сечење листови хартија со големина А4 за правење ленти за копирање хартија во нашата фабрика за клиенти во Шри Ланка
Оваа сериска машина може да се поврзе со автоматска машина за завиткување на греди А4 за да биде целосна автоматска линија за производство на греди за копирање хартија. Тоа е машина со капацитет од средно ниво, што е најдобар избор за деловни почетници или мали производители. 案例 4-1
案例 4-2


案例 4-3
案例 4-4

1. Каков материјал користи ножот за машина за сечење хартија?
Одговор: Ја прифаќаме Германија да увезува волфрам челик како наш материјал за ноже за вкрстување. Доволно е тврдо и остро. Треба само да изостриш едно време годишно ако исечеш материјал со нормална дебелина.
2. Дали можете да додадете единица за ножеви за сечење во машината?
Одговор: Машината со SCT модел само соодветно пресекуваше еден лист или два листа истовремено. Единицата за сечење ножеви ќе се користи за сечење на два листа и за средување на работ на хартијата. Ако сакате да исечете повеќе листови истовремено, имаме на располагање и други модели на машини.
3. Мојата хартија има многу силна статика. Како го решавате проблемот?
Одговор: Нашата машина има инсталирано повеќе комплети опрема за статичка елиминација според вашето статичко ниво на материјалот.
4. Јас сум производство на етикета во мувла. Имаме многу високи барања за прецизност на сечење. Која е минималната грешка при сечење на вашата машина?
Одговор: Нашата машина со нормален стандарден модел може да достигне прецизност ± 0.2 мм. Но, ние исто така можеме да направиме машина за сечење листови од пластичен филм со поголема поголема прецизност во етикета на мувла и кутија за цигари.

Контактирајте нѐ