сите категории

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN

изложба вести

Ти си тука : Дома>Вести>изложба вести

Што се случува во 2023 година RosUpack изложба Бинбао машински штанд?

Време: 2023-06-26 Посети: 1089

Изложбата RosUpack во 2023 година е 27-ми меѓународен саем за индустријата за печатење и пакување. Тоа се најважните настани за руската индустрија за печатење и пакување. Binbao Machinery учествуваше на овој грандиозен настан во индустријата за пакување и печатење со самолеплива машина за сечење и премотување хартија за етикети. Машинскиот тим Binbao работеше заедно со руската најпрофесионална консултантска компанија за опрема за печатење и пакување PrintPack.

Тимот за машини БинбаBinbao Machinery Partner nPrintPack
IMG_20230606_160804IMG_20230608_121105

Ја носевме најновата машина за премотување самолепливи ролни хартија SLC модел за да им посакаме добредојде на посетителите кои работеа во хартиени кеси, чаши од хартија, хартиени контејнери, индустрија за етикети, флексибилно пакување, конвертори на хартија и така натаму. Најновата машина за премотување со премотување модел SLC главно сече самолеплива ролна хартија, ролни за етикети и некои флексибилни ролни за пакување. Го додадовме системот за автоматско позиционирање на јадрата за премотување. Системот може да заштеди многу време за позиционирање на јадрата за премотување наназад и да ја подобри прецизноста на положбата на работ на јадрото.

Машина за премотување Binbao машини за превртување на рускиIMG_20230606_112441
IMG_20230606_124753IMG_20230606_125932
IMG_20230606_150940IMG_20230606_161309
SLC Model Slitter машина за премотување во RosUpack

Машините на Binbao се фокусираат на производство со голема брзина, стабилна машина за премотување, ролна на листови машина за сечење листови за различни материјали, како што се општа крафт-хартија, картон, картонска хартија, бела крафт-хартија, хартија за обвивка за храна, специјална хартија со мала тежина од грамови, хартија за цигари ,тутунска хартија, сендвич хартија, хартија за ханбургер, хартија за налепници за етикети, самолеплива хартија и така натаму. Развивме повеќе од 10 сериски модели на машини за да ги фатиме различните барања за производство на производи. Машинскиот тим на Бинбао има професионални дизајнери и инженери за развој на приспособена машина за да ги достигне приспособените барања.

Binbao Machinery е многу загрижен за развојот на рускиот пазар. Ние стоиме заедно со nPrintPack за да обезбедиме подобра локална услуга и да го поддржиме развојот на руската индустрија за пакување за печатење.

Жешки категории