сите категории

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN

компанијата Вести

Ти си тука : Дома>Вести>компанијата Вести

Успешно беа инсталирани две машини за сечење и премотување со голема брзина

Време: 2022-11-25 Посети: 154

Државна фабрика за хартија во провинцијата Шандонг, Кина купи два премотувачи SLD-2000 со голема брзина од Binbao Machinery. Тие имаат голем број линии за производство на хартија и линии за производство на облоги, главно за производство на крафт-хартија за јадење, која се користи во пакување храна кеси, кутии за пакување храна, хартиени кутии за ручек и други производи.

图-1 SLD-2000 машина за превртување на лизгачи图-2 Машина за премотување џамбо ролна за сечење на хартија Крафт
 SLD-2000 машина за превртување на лизгачиМашина за премотување на крафт хартија Џамбо ролна превртување
图-3 Машина за премотување џамбо ролна хартија со два комплети на страницата за клиенти图-4 Хидраулични држачи за расклопување без хидраулични вратило
Машина за премотување џамбо ролни со два комплети на клиентска локацијаХидраулично вратило - помалку одмотување држачи за машина за сечење
图-5 тесни ролни со минимална широчина на процепот 20 мм图-6 Двојни вратила за премотување
Минимална ширина на процепот 20mm Тесни ролниДвојни вратила за премотување
图-7 Завршено премотување тесни ролни图-8 Максимален дијаметар на премотување 1500 mm
Завршено премотување тесни ролниМаксимален дијаметар на премотување 1500 mm
图-9 Растоварување тесни ролни со завршена хартија图-10 Колектински кутии со раб на отпадна хартија
Растоварување на завршена хартија тесни ролниКутии за собирање на рабовите на отпадна хартија


Жешки категории