сите категории

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN

компанијата Вести

Ти си тука : Дома>Вести>компанијата Вести

Повторно посетување на клиентот на производителот на лента за акции на етикетата

Време: 2022-11-25 Посети: 165

Тимот за услуги по продажбата на машинската компанија Binbao го ревидираше клиентот на кинескиот гигант за производители на производи за етикети кој купи две нови самолепливи машини за премотување ролни за ролни хартија за самолепливи етикети за нивните две производствени бази во оваа година. Тие се еден од најпознатите производители на ленти и листови за ознаки за индустриски ознаки. Има повеќе од 8 комплети линија за премачкување со топол лепак, линија за обложување со лепак со база на вода, производни линии за обработка на лагер за ослободување и така натаму.

За време на ова време со ревидирање на услугата, нашите инженери длабоко разговараа со менаџерот за производство и операторите. Тие рекоа дека перформансите на машината за премотување сечи навистина ги прават среќни. Поради нашата стабилна брзина на трчање до 400 метри во минута, капацитетот за производство на нивните термички етикети за завршна обработка и конвертирање на работилницата ќе се зголеми за 15%. Овие оператори се насмевнаа и рекоа дека лесно знаат како да управуваат со машината по обуката од страна на машинските инженери на Binbao.

Овој пат ја посетивме и нивната сосема нова во изградба линија за производство на термоламинирачка облога за хартија. Менаџерот на фабриката ни кажа дека планираат да ја купат нашата машина за премотување на серијата SLD-pro за премотување на џамбо ролни со дијаметар повеќе од 1200 mm.

1 SLC самолеплива машина за премотување Paepr за сечење2 SLC самолеплива машина за премотување Paepr за сечење

SLC Самолеплива машина за премотување Paepr за сечење

SLC Самолеплива машина за премотување Paepr за сечење
3 SLC самолеплива машина за премотување Paepr за сечење4 SLC самолеплива машина за премотување Paepr за сечење
SLC Самолеплива машина за премотување Paepr за сечењеSLC Самолеплива машина за премотување Paepr за сечење
5 SLC самолеплива машина за премотување Paepr за сечењеЗавршени ролни за етикети
SLC Самолеплива машина за премотување Paepr за сечењеЗавршени ролни за етикети

Жешки категории