сите категории

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN

Ти си тука : Дома>Производи>А4 Линија за производство на хартија

Контактирајте нѐ

Мобилен: 86 18858786298

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

WhatsApp:86 18858786298

Додадете: Парк на индустријата за машини Wanquan B17-8, град Wanquan, округ Пингјанг, град Венжу, провинција hejеџијанг

SCA4 Четири ролни што ја хранат автоматската линија за производство на хартија за копирање A4

Машините од серијата SCA4 специјално дизајнирани да пресекуваат ролна од хартија во листови хартија со големина А4, главно користени за правење канцелариски облик на хартија А4. Серијата има различен модел со различен капацитет за да ги исполни барањата за капацитет на клиентот. Моделот на напојување со четири ролни е најголемиот капацитет во серијата. Може стабилно да прави 6 оброци во минута.

  • Опис
  • Параметар
  • Применливо
  • Туристичка фабрика за клиенти
  • Најчесто поставувани прашања

Машините од серијата SCA4 специјално дизајнирани да пресекуваат ролна од хартија во листови хартија со големина А4, главно користени за правење канцелариски облик на хартија А4. Серијата има различен модел со различен капацитет за да ги исполни барањата за капацитет на клиентот. Моделот на напојување со четири ролни е најголемиот капацитет во серијата. Може стабилно да прави 6 оброци во минута.

Тема:
1. Решетка за машини: Решетката за машини ја прифаќа компанијата Шангај БаоСтил како суровина од челик. Mmидот на телото на машината со дебелина од 16мм ја прави машината посилна и застоена.
2.Алуминиумски ролки: Сите алуминиумски ролни инсталирани во машината, за кои се тестира динамичен баланс. Материјалот може непречено да се движи во овие ролки без гребење и да не остава траги во површината на хартијата.
3.PU-ролки: PU ролерите се со висока абразивна отпорност, што може да осигура прецизност на хранење на машината.
4. Цилиндар / хидрауличен подигнувач: materialамбо ролна материјалот може лесно да се подигне со цилиндар / хидраулик од земјата. Заштедете труд и лесно ракувајте со машината за сечење.
5. Мотори: Машината прифаќа еден сет серво мотор и два комплети асинхрони мотори за возење. Ја прави машината да работи со прецизност на сечење на високо ниво (опсег на грешки од 0.2 мм)
6. Систем за контрола: Машината за сечење хартија од серијата SCA4 прилагодува интелигентен и лесен систем за управување со работата со јапонската марка PLC. Има функции за автоматско броење, автоматско стопирање на машината по сечење по серија, автоматско откривање на дијаметар на ролни од мајка, автоматска контрола на напнатост и така натаму. На екран на допир, исто така можете да ги проверите параметрите за работната состојба на машината.
7. Ремените на хартијата се автоматско редење и сечење во собирачите на листови хартија.
8. Може да се поврзе со машина за автоматско завиткување на греди за да се добие целосна линија за производство за производство на гранули A4


Јазик под притисок на воздухотКонеорен појас 2
Јазик под притисок на воздухотКонеорен појас 2
Транспортна лента 1Хранење со четири ролни
Транспортна лента 1Хранење со четири ролни
Колекционер на хартијаНож за сечење
Колекционер на хартијаНож за сечење
Хранење со две ролниВеб-водич
Хранење со две ролниВеб-водич

Име на модел

Серија SCA4

Ширина на ролна (максимум)

1100mm

Дијаметар на мајка ролна (максимум)

1400mm

Капацитет на телесната тежина Mother Roll

1400kg

Големина на јадро на хартија

3 инчи (достапно е прилагодено)

Должина на сечење

297 mm (A4)

Ширина на сечење

210 mm (A4)

Опсег на дебелина

60-90gsm

Прецизност на сечење

± 0.2

Брзина на сечење

180 парчиња во минута

Хранење ролни

Четири ролни

капацитет

6 оброци во минута

Машината со серија SCA4 има многу предности за производство на облици за хартија за копирање A4. Хартијата за копија A4 има многу голема побарувачка на пазарот. Им помогнавме на повеќе од 150 клиенти да ја изградат производствената линија во земјите во развој во светот. Тие не бараат многу голем капацитет, но им треба целосна производна линија со економска цена. Нашата машина може совршено да го достигне нивното барање.

应用 -1
应用 -2

应用 -3


Ние се фокусираме на обезбедување линии за производство на хартија А4 за мали и средни производители на хартија А4 за копија. Производствениот капацитет на нашите модели се движи од 1.5 реми до 6 реми во минута. Може да го спакувате рачно или да се поврзете со машина за автоматско завиткување на гребенот. Флексибилните модели и пристапните цени ги препозна пазарот. Ние ја извезевме оваа серија на производствени линии А4 во 150 клиенти во 40 земји.
Ние ја извезевме производната линија на копии од хартија за копирање BINBIN SCA4 во повеќе од 4 земји и 30 клиенти. Помагајќи им да градат сопствен бизнис и завршија со увоз на историја на хартија А150. Некои од нив се професионални производители на производи за индустрија за пакување печатење хартија, некои се почетници без деловно искуство со хартија. Но, тимовите за машини BINBIN секогаш им нудат најдобри решенија и предлози за време на обработката на проектот за обложување на хартија А4. Фотографиите подолу се направени во нашата фабрика за потрошувачи во Шри Ланка и во фабриката за потрошувачи во Индонезија. Нашите клиенти главно се дистрибуираат на Блискиот исток, Северна Африка, Јужна Азија, Југоисточна Азија, Централна и Јужна Америка, како што се Иран, Алжир, Египет, Индија, Малезија, Мексико, Колумбија и така натаму.

Фотографиите подолу се направени во фабриките на наши клиенти во Шри Ланка и Индонезија. Покрај тоа, имаме снимено многу видео записи од наши машини во фабриките за клиенти. Може да влезете во нашиот канал на YouTube за да ги гледате видеата што се во тек со производната линија А4.

Индонезија 1
Индонезија 2
Индонезија 3
Шри Ланка 1 година
Шри Ланка 2 година
Шри Ланка 4 година
Шри Ланка

1.Дали продавате хартиени макари за индустријата?
Одговор: Всушност, ние сме производител на машина. Ако ви треба снабдувач со ролни од хартија, ќе ви помогнеме да пронајдете некои добри компании во Кина.

2. Машината е целосна производна линија, нели?
Одговор: Сериските машини се целосна производствена линија од ролна за хартија до листови за сечење и ги пакуваат на греди. Но, исто така, на почетокот можете само да ја купите единицата за сечење хартија на листови. Единицата за машина за сечење хартија и машината за завиткување на гребенот се одделно.

3. Дали имате машина за капацитет со повисоко ниво, како што се 20 вртежи во минута?
Одговор: Да, имаме. Ние не произведуваме линија за производство со голема брзина, но имаме добри односи со добавувачи на машини со висок капацитет. Ние можеме да ви помогнеме да преговарате со нив за да го добиете најдоброто решение.

4. Дали имате машина за капацитет со повисоко ниво, како што се 20 вртежи во минута?
Одговор: Да, имаме. Ние не произведуваме линија за производство со голема брзина, но имаме добри односи со добавувачи на машини со висок капацитет. Ние можеме да ви помогнеме да преговарате со нив за да го добиете најдоброто решение.

Контактирајте нѐ