сите категории

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN

Ти си тука : Дома>Производи>А4 Линија за производство на хартија

Контактирајте нѐ

Мобилен: 86 18858786298

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

WhatsApp:86 18858786298

Додадете: Парк на индустријата за машини Wanquan B17-8, град Wanquan, округ Пингјанг, град Венжу, провинција hejеџијанг

CHM-A4 Линија за производство на машина за сечење со две ролни А4 копчиња од хартија за копирање

Овој модел на машина е професионална линија за производство на хартија за копирање со големина А4. Може да стави две ролни и автоматски да се пакува. Едноставна работа и висока продуктивност.

  • Опис
  • Параметар
  • Применливо
  • Туристичка фабрика за клиенти
  • Најчесто поставувани прашања

Овој модел на машина е професионална линија за производство на хартија за копирање со големина А4. Може да стави две ролни и автоматски да се пакува. Едноставна работа и висока продуктивност.

Тема:
1. Сечење со ротирачки нож, стабилната брзина на трчање достигнува 230 m/min.
2.Прецизност на сечење: 0.2мм
3. Серво моторите ја возат машината и фреквентните конвертори ја контролираат брзината на работа.
4.Висок капацитет: 10-12 реми во минута
5. Целосна автоматска производна линија, од ролна хартија до листови со големина А4, автоматско пакување до ролни
6. Лесно работење, потребни се само 3 оператори.


Машина за пакување лепак 副本Систем за собирање листови хартија 副本
Машина за лепак за пакувањеСистем за собирање листови хартија
Гумен валјак 副本Ножеви за сечење 副本
Гума ролериНожеви за ножеви

Ширина на хартија

:

Бруто ширина 850 mm, нето ширина 840 mm

Сечење броеви

:

2 сечење-A4 210mm (ширина)  

Дијаметар на ролна хартија

:

Макс.Ф1450мм. Мин.Ф600мм

Дијаметар на јадрото на хартијата

:

3"(76.2мм)или 6"(152.4мм) или според барањето на клиентите

Одделение за хартија за пакување

:

Хартија за копирање со висок степен; Високо квалитетна канцелариска хартија; Високо квалитетна Слободна Дрвена хартија итн.

Тежина на хартија

:

60-100g / м2

Должина на листот

:

297 мм (специјално дизајн за хартија А4, должината на сечењето е 297 мм)

Количина на реми

:

500 листови Макс. Висина: 45-55 мм

Брзина на производство

:

Макс 0-200 m/min (зависи од различниот квалитет на хартијата)

Макс. Броеви на сечење

:

Макс 841/мин

Излез на ременот

:

Максимум 13 чаши/мин

Оптоварување на сечење

:

100g/m2 (1×100g/m2)

Точност на сечење

:

± 0.2mm

Состојба на сечење

:

Без промена на брзината, без прекин, исечете ја целата хартија одеднаш и потребна ви е соодветната хартија.

Главно напојување

:

3*380V /50HZ

Напон

:

220V AC / 24V DC

Моќ

:

23KW

Потрошувачка на енергија

:

200NL / мин

Воздушен притисок

:

6 бар

Сечење на работ

:

5~15мм*2

Безбедносен стандард   

:

Дизајн според безбедносните стандарди на Кина

Машината од серијата CHM-A4 има многу предности за производство на копчиња за канцелариска копирање А4. Хартијата за копирање А4 има многу голема побарувачка на пазарот. Помогнавме на повеќе од 150 клиенти да ја изградат производната линија во земјите во развој во светот. Тие не бараат многу голем капацитет, но им треба целосна производна линија со економска цена. Нашата машина може совршено да ја достигне нивната побарувачка.

应用 -1
应用 -2

应用 -3Индонезија 1
Индонезија 2
Индонезија 3
Шри Ланка 1 година
Шри Ланка 2 година
Шри Ланка 4 година
Шри Ланка

1. Јас сум почетник на бизнисот со хартија А4 за хартија. Можете ли да ми помогнете?
Одговор: Да, имаме водич што ќе ви помогне да го научите знаењето за хартијата за копирање. Добредојдовте да ни го оставите вашиот контакт. Нашиот тим за продажба ќе контактира со вас и ќе ви понуди водич.
2.Дали продавате хартиени макари за индустријата?
Одговор: Всушност ние сме производител на машина. Ако ви треба добавувач на ролни хартија, ние ќе ви помогнеме да најдете некои добри компании во Кина.
3. Машината е целосна производна линија, нели?
Одговор: Сериските машини се целосна производствена линија од ролна хартија до листови за сечење и пакувајте ги на ролни. Но, на почетокот можете само да ја купите единицата за сечење ролна хартија до листови. Единицата на машината за сечење хартија и машината за завиткување со копани се одделно.
4. Дали имате машина за капацитет со повисоко ниво, како што се 20 вртежи во минута?
Одговор: Да, имаме. Ние не произведуваме производствена линија со голема брзина, но имаме добри односи со добавувачите на машини со висок капацитет. Можеме да ви помогнеме да преговарате со нив за да го добиете најдоброто решение.

Контактирајте нѐ

Жешки категории