сите категории

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN

Ти си тука : Дома>Производи>А4 Линија за производство на хартија

Контактирајте нѐ

Мобилен: 86 18858786298

Е-пошта: [заштитена по е-пошта]

WhatsApp:86 18858786298

Додадете: Парк на индустријата за машини Wanquan B17-8, град Wanquan, округ Пингјанг, град Венжу, провинција hejеџијанг

Цилми-А4 серија А4 за копирање хартија Реми за правење линија за производство на машина за сечење

Ова е професионална линија за производство на хартија за копирање со големина А4. Ја усвоивме најнапредната механичка структура за дизајн и систем за електрична контрола. Едноставна работа и висока продуктивност.

  • Опис
  • Параметар
  • Применливо
  • Туристичка фабрика за клиенти
  • Најчесто поставувани прашања

Ова е професионална линија за производство на хартија за копирање со големина А4. Ја усвоивме најнапредната механичка структура за дизајн и систем за електрична контрола. Едноставна работа и висока продуктивност.

Тема:
1. Сечење со ротирачки нож, стабилната брзина на трчање достигнува 230 m/min.
2.Прецизност на сечење: 0.2мм
3. Серво моторите ја возат машината и фреквентните конвертори ја контролираат брзината на работа.
4.Висок капацитет: 20-30 реми во минута
5. Целосна автоматска производствена линија, од ролна папр до листови, пакување реми, пакување во картонски кутии.
6. Лесно работење, потребни се само 3 оператори.


CHM-A4-4-5-外观-1 副本CHM-A4-4-5-外观-2 副本
CHM-A4-4-5
CHM-A4-4-5
CHM-A4-4-5-外观-3 副本CHM-A4-4-5-外观-4 副本
CHM-A4-4-5
CHM-A4-4-5
CHM-A4-4-5-细节-1 副本CHM-A4-4-5-细节-2 副本
CHM-A4-4-5
CHM-A4-4-5

Ширина на хартија

:

Бруто ширина 860мм, нето ширина 840мм

Сечење броеви

:

4 сечење-A4 210mm (ширина)  

Дијаметар на ролна хартија

:

Макс.Ф1400мм. Мин.Ф600мм

Дијаметар на јадрото на хартијата

:

3"(76.2мм)или 6"(152.4мм) или според барањето на клиентите

Одделение за хартија за пакување

:

Хартија за копирање со висок степен; Канцелариска хартија од висок степен; Високо квалитетна Слободна Дрвена хартија итн.

Тежина на хартија

:

60-100g / м2

Должина на листот

:

297 мм (специјално дизајн за хартија А4, должината на сечењето е 297 мм)

Количина на реми

:

500 листови Макс. Висина: 45-55 мм

Брзина на производство

:

Макс 0-200 m/min (зависи од различниот квалитет на хартијата)

Макс. Броеви на сечење

:

670 / мин

Излез на ременот

:

20 реми/мин

Оптоварување на сечење

:

400g/m2 (4×100g/m2)

Точност на сечење

:

± 0.2mm

Состојба на сечење

:

Без промена на брзината, без прекин, исечете ја целата хартија одеднаш и потребна ви е соодветната хартија.

Главно напојување

:

3*380V /50HZ

Напон

:

220V AC / 24V DC

Моќ

:

32KW

Потрошувачка на енергија

:

300NL / мин

Воздушен притисок

:

6 бар

Сечење на работ

:

2 × 10mm

Безбедносен стандард   

:

Дизајн според безбедносните стандарди на Кина

Машината од серијата CHM-A4 има многу предности за производство на копчиња за канцелариска копирање А4. Хартијата за копирање А4 има многу голема побарувачка на пазарот. Помогнавме на повеќе од 150 клиенти да ја изградат производната линија во земјите во развој во светот. Тие не бараат многу голем капацитет, но им треба целосна производна линија со економска цена. Нашата машина може совршено да ја достигне нивната побарувачка.

应用 -1
应用 -2

应用 -3Индонезија 1
Индонезија 2
Индонезија 3
Шри Ланка 1 година
Шри Ланка 2 година
Шри Ланка 4 година
Шри Ланка

1. Јас сум почетник на бизнисот со хартија А4 за хартија. Можете ли да ми помогнете?
Одговор: Да, имаме водич што ќе ви помогне да го научите знаењето за хартијата за копирање. Добредојдовте да ни го оставите вашиот контакт. Нашиот тим за продажба ќе контактира со вас и ќе ви понуди водич.
2.Дали продавате хартиени макари за индустријата?
Одговор: Всушност ние сме производител на машина. Ако ви треба добавувач на ролни хартија, ние ќе ви помогнеме да најдете некои добри компании во Кина.
3. Машината е целосна производна линија, нели?
Одговор: Сериските машини се целосна производствена линија од ролна хартија до листови за сечење и пакувајте ги на ролни. Но, на почетокот можете само да ја купите единицата за сечење ролна хартија до листови. Единицата на машината за сечење хартија и машината за завиткување со копани се одделно.

Контактирајте нѐ